• Start
  • Wiadomości
  • Nawierzchnia estakady przy Bramie Żuławskiej w naprawie. Zmiana organizacji ruchu od wtorku

Nawierzchnia estakady przy Bramie Żuławskiej w naprawie. Zmiana organizacji ruchu od wtorku

Od wtorku, 23 marca, naprawiana będzie nawierzchnia estakady w ciągu ul. Elbląskiej przy Bramie Żuławskiej. Prace będą wymagały zmiany organizacji ruchu na 2 tygodni. Z kolei w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych w nocy z 1 na 2 kwietnia uzupełnione będą ubytki w nawierzchni na wiadukcie.
22.03.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prace naprawcze w ciągu ul. Elbląskiej będą wymagały zmiany organizacji ruchu na około dwa tygodnie
Prace naprawcze w ciągu ul. Elbląskiej będą wymagały zmiany organizacji ruchu na około dwa tygodnie
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Roboty drogowe na estakadzie przy Bramie Żuławskiej zaplanowano od 23 marca do 2 kwietnia. W tym czasie naprawiana będzie warstwa ścieralna nawierzchni asfaltobetonowej oraz miejscowo także izolacja z papy termozgrzewalnej.

W związku z pracami ruch na estakadzie zostanie zawężony do jednego pasa. W pierwszym etapie robót odbywać się one będą lewym pasie, który zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, a dla kierowców pozostanie prawy pas jezdni. W drugim etapie napraw przeniesiemy się na prawy pas, a lewy zostanie udostępniony dla ruchu.

Drugim obiektem, na którym będą prowadzone prace jest wiadukt w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych przy Galerii Bałtyckiej, a konkretnie fragment lewego pasa na jezdni w kierunku al. Legionów. Podczas robót, które będą miały charakter krótkotrwały i będą wykonywane w nocy z 1 na 2 kwietnia w godz. 22:00-3:00, wypełniony zostanie ubytek dylatacji bitumicznej przy pomocy asfaltu lanego. W czasie prac fragment lewego pasa zostanie zamknięty, a ruch będzie odbywał się tylko na prawym pasie.

Uwaga! W trakcie robót na estakadzie w ciągu ul. Elbląskiej oraz na wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.


Wskazane terminy prac mogą ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim