• Start
  • Wiadomości
  • Navblue - spółka zależna Airbusa otworzyła biuro w Gdańsku

Navblue - spółka zależna Airbusa otworzyła biuro w Gdańsku

Navblue zatrudnia obecnie w gdańskim biurze 10 osób, do końca 2024 planuje zwiększyć zatrudnienie do 80 - 100 pracowników. Gdański zespół wytwarzać będzie bazy danych i oprogramowanie.
06.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Lot testowy samolotu wojskowego Airbus A400M SAF
Lot testowy samolotu wojskowego Airbus A400M SAF
Airbus SAU 2022 Sergio Flores Mango Producciones

Navblue i Airbus

Navblue to spółka zależna Airbusa zajmująca się rozwiązaniami ułatwiającymi operacje lotnicze i pracę służb zarządzających ruchem lotniczym. 5 października 2022 firma oficjalnie zainaugurowała działalność nowego biura w Gdańsku. 

Spółka, razem z polskim biurem w Gdańsku ma w sumie cztery oddziały w Europie (pozostałe są we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji) oraz placówki w Kanadzie, USA, Tajlandii i Singapurze. 

Otwarcie biura amerykańskiego giganta z branży IT. Firma chce zatrudnić jeszcze więcej osób

Kogo szuka spółka Navblue w Gdańsku?

Specjaliści pozyskani do pracy w nowym biurze będą projektować, wytwarzać i dostarczać najnowocześniejsze produkty i usługi zwiększające efektywność operacyjną przewoźników lotniczych i wspierające zrównoważone lotnictwo, w szczególności bazy danych i oprogramowanie.

- Bardzo cieszymy się z inauguracji naszego nowego biura w Polsce. Gdańsk jest uznanym w Europie centrum branży lotniczej i produkcji oprogramowania - mówi Marta Muzińska, szefowa polskiego oddziału Navblue. - Jesteśmy przekonani, że zespół zatrudniony w nowym biurze wniesie wiele nowego do naszego know-how i wiedzy, szczególnie za sprawą dostarczania aktualnych danych i najnowocześniejszego oprogramowania, pozwalających naszym klientom usprawniać działania na całym świecie. 

Więcej informacji o rekrutacji do polskiego biura Navblue dostępnych jest na STRONIE FIRMY.

Airbus w Polsce 

Wieloletnia obecność Airbusa w Polsce to przede wszystkim projektowanie, prototypowanie, produkcja oraz obsługa, badania i rozwój oraz współpraca w branży kosmicznej. Firma zatrudnia w naszym kraju blisko 1000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w trzech lokalizacjach: Warszawie, Mielcu i Łodzi.

Po raz ósmy ruszył program “Nowe technologie dla dziewczyn”. Rozdano 25 stypendiów

Więcej o Navblue 

Navblue jest firmą usługową, w całości należącą do Airbusa, dostarczającą rozwiązania w zakresie operacji lotniczych i zarządzania ruchem na ziemi i w powietrzu oraz świadczącą usługi dla linii lotniczych, lotnisk i agencji żeglugi powietrznej (ANSP). Spółka wykorzystuje doświadczenie producentów samolotów oraz własne know-how w zakresie operacji lotniczych w celu poprawy wydajności operacyjnej, optymalizacji zasobów i zwiększenia produktywności z myślą o bezpiecznym i zrównoważonym lotnictwie. 

Navblue świadczy dostosowane do potrzeb klienta usługi ponad 500 podmiotom z całego świata. Posiada wiedzę ekspercką w wielu dziedzinach, w tym obsługi kokpitów cyfrowych, systemów Operations Control Center (OCC), inżynierii lotów, nawigacji opartej na osiągach (PBN) i zarządzania ruchem lotniczym (ATM). Zatrudnia 465 osób w biurach w Kanadzie, Francji, Singapurze, Szwecji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii i USA, posiada przedstawicielstwa w kilku innych krajach. 

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy