Otwarcie biura amerykańskiego giganta z branży IT. Firma chce zatrudnić jeszcze więcej osób

Firma informatyczna Grid Dynamics z Doliny Krzemowej otworzyła w poniedziałek, 26 września, swoją nową siedzibę w biurowcu Olivia Star w Gdańsku-Oliwie. Notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych spółka zatrudnia w Gdańsku ok. 70 osób, teraz planuje przyjąć do pracy ponad 40 kolejnych. W czwartek w Olivia Star firma organizuje spotkanie dla ludzi z branży informatycznej - wstęp wolny.
27.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grid
Klientami Grid Dynamics są m.in. Google, Apple, Microsoft, Tesla, PayPal i inne światowe firmy technologiczne
mat. Agencja Rozwoju Pomorza

Czym zajmuje się amerykańska firma?

Spółka Grid Dynamics powstała w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 3 tysiące inżynierów w 9 krajach: USA, Meksyk, Holandia, Wielka Brytania, Serbia, Mołdawia, Rosja, Polska, Ukraina.

Rozpoczęcie swojej działalności w Gdańsku Grid Dynamics po raz pierwszy ogłosił oficjalnie w styczniu 2022 r.

Amerykańska spółka zajmuje się świadczeniem usług doradczych i wdrożeniowych w zakresie transformacji cyfrowej w obszarze omnichannel customer experience, analityki big data, wyszukiwania, sztucznej inteligencji, migracji do chmury i modernizacji aplikacji.

Nike wybrała Gdańsk na swoje pierwsze w Polsce centrum technologiczne. Szuka specjalistów IT

Grid Dynamics jest dostawcą usług w zakresie technologii cyfrowej, które są wykorzystywane przez największe firmy z listy Fortune 1000

- Będziemy nadal wzmacniać więzi z pomorskim sektorem IT, który sprawdza się jako zróżnicowana i szybko rozwijająca się dziedzina - mówi Sergey Podoynitsyn, Delivery Director Grid Dynamics Gdańsk.

Gdański oddział spółki szuka pracowników

Gdański oddział Grid Dynamics skupia 70 pracowników różnych specjalności. Firma wciąż prowadzi rekrutację. Aktualnie poszukiwanych jest ponad 40 inżynierów na stanowiska Senior i Middle+ z doświadczeniem w Java, Front-End, QA Automation, Big Data (Python + Cloud), .NET i Mobile.

Armia 18 tysięcy programistów. Czy Gdańsk jest zagłębiem branży IT w Polsce?

Grid Dynamics oferuje w Gdańsku hybrydowy model pracy, przy najwyższej klasy projektach (firmy z listy Fortune 1000 - przyp. red.), prywatną opiekę medyczną, program benefitów korporacyjnych, wielokulturowe środowisko, pracę z liderami rynku oraz wiele możliwości edukacyjnych i zawodowych.

Dla osób, które chcą rozpocząć karierę w IT, Grid Dynamics ma do zaoferowania staż offline, który obejmuje mentoring, stypendium oraz cały niezbędny sprzęt.

Grid Dynamics zaprasza na spotkanie

W czwartek, 29 września, o godzinie 19.00 Grid Dynamic organizuje w Olivia Star (Aleja Grunwaldzka 472C) spotkanie dla ludzi z branży informatycznej. 

Na techniczny meetup UI "Dynamic Talks #94" amerykańska spółka zaprasza Front-End developerów oraz wszystkich zainteresowanych UI (interfejsem użytkownika). Spotkanie będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy od ekspertów Grid Dynamics, obejrzenia nowego biura spółki oraz wspólnego zjedzenia pizzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod linkiem. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Amerykańska firma z branży IT otworzyła w Gdańsku swoje pierwsze biuro w Polsce

W koordynacji otwarcia gdańskiego biura Grid Dynamic swój wkład miała samorządowa inicjatywa Invest in Pomerania.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów