Kampania, która ma szczytne cele
Konkurs Klubu Twórców Reklamy to przede wszystkim święto kreatywności i twórczej odwagi, w którym doceniana jest wyrazista komunikacja, niestandardowe i przełamujące konwencję idee oraz aktualność użytych narzędzi, mediów i tematów.
Kampania „Gdańsk Miastem Równości” przypomina o tym, że w naszym mieście każdy, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia, sprawności, orientacji czy sytuacji ekonomicznej - zasługuje na szacunek i pomoc.
- Ta kampania ma zwrócić uwagę na różne aspekty równości, które dotyczą każdego z nas. Mieszkańcy Gdańska są wrażliwi i rozumieją potrzeby innych, ale z pewnością są także tacy, którzy nigdy nie mieli możliwości uświadomienia sobie, jak to jest żyć z poczuciem wykluczenia i odrębności. Nagrodzony spot jest skierowany do wszystkich gdańszczanek i gdańszczan, po to, żebyśmy umieli odkryć wrażliwość, zauważyć drugiego człowieka i jego potrzeby - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Gdańsk Miastem Równości - za co nagrody
Spot kampanii Gdańsk Miastem Równości miał premierę 3 czerwca w amfiteatrze Parku Oruńskiego tuż przed koncertem Smolika i Kev Foxa, którzy stworzyli muzykę do tego klipu. Film, który wywiera na widzach głębokie wrażenie poprzez piękno zdjęć, muzykę, prostotę przekazu i osobiste wyznania dziewięciorga gdańszczanek i gdańszczan zdobył łącznie 5 nagród:
3 złote za:
- DIRECTION (Natalia Jakubowska/ Łukasz Gronowski),
- USE OF ORIGNAL MUSIC (Smolik SMOLIK /KEV FOX),
- CASTING (casting coordinators: Monika Mierzejewska, Monika Łukasiewicz, Mirosława Brzezińska)
2 srebrne za:
- CINEMATOGRAPHY (Igor Kazimierz Połaniewicz)
- DOSKONAŁOŚĆ PRODUKCJI (MOON Films)
Gdańszczanie zagrali po prostu siebie
W nagrodzonym spocie wystąpili wyłącznie gdańszczanki i gdańszczanie. Każda z tych osób jest inna, niektóre pochodzą z dalekich krajów - w tej różnorodności łączy je miłość do Gdańska i otwartość na innych ludzi. Są to:
- Paweł Szymkowiak
- Emilia Mirek
- Susanna Izzetdinova
- Anna Butrym
- Paulina Pohl
- Radzisław Jusis
- Nina Abe
- Danuta Sowińska
- Michał Milka
ZOBACZ KLIP GDAŃSK MIASTEM RÓWNOŚCI
Gdańsk Miastem Równości
Gdańsk jako miasto dla wszystkich - taki jest główny cel kampanii społecznej, która oficjalnie wystartowała 1 lutego 2022 roku. Główne założenia to: równe prawa oraz sprzeciw wobec mowy nienawiści, hejtu i dyskryminacji. W kampanii poruszane są takie obszary dyskryminacji jak pochodzenie, płeć, wiek, niepełnosprawność, orientacja psychoseksualna, religia, sytuacja ekonomiczna. Kampania społeczna jest kolejnym elementem uchwalonego przez Radę Miasta, w 2018 roku, Gdańskiego Modelu na rzecz Równego Traktowania. Działania na rzecz tolerancji i równego traktowania prowadzone są jednocześnie przez wiele jednostek w tym Radę ds. Równego Traktowania, Radę Imigrantek i Imigrantów czy Gdańskie Centrum Równego Traktowania.
W sytuacjach niezrozumienia lub dyskryminacji warto nawiązać kontakt z Gdańskim Centrum Równego Traktowania. To miejsce umożliwiające bezpłatne, kompleksowe wsparcie prawne oraz psychologiczne. +48 519 544 485 - pod ten numer można dzwonić zawsze, jeśli potrzebna jest pomoc.
Czytaj także: “Deklaracja partnerstwa samorządu i organizacji społecznych” podpisana. TREŚĆ