Na fontannie Neptuna zawisł szalik Lechii

Na figurze Neptuna zawisł szalik Lechii Gdańsk, stanowiący wyraz uznania za wywalczenie awansu drużyny do ekstraklasy. To też symboliczny gest, który pokazuje, że gdańszczanki i gdańszczanie, będą kibicować im podczas Derbów Trójmiasta. Przez cały weekend fontanna będzie podświetlana na zielono.
17.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Figura Neptuna na fontannie na starym mieście Gdańska z założonym na szyi biało zielonym szalikiem. U stóp Neptuna dwie osoby z apratami fotograficznymi.
Przed niedzielnymi Derbami Trójmiasta Lechia Gdańsk może liczyć na doping Neptuna.
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

- Lechia Gdańsk to ważna część historii i tożsamości naszego miasta. Cieszę się, że w ten sposób możemy symbolicznie uczcić sukces naszych piłkarzy. Tym razem to podziękowanie gdańszczanek i gdańszczan dla Lechii za wywalczenie awansu do ekstraklasy i znak, że kibicujemy im na zbliżających się derbach – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Z szacunkiem dla zabytku

Akcja promująca sport odbyła się za zgodą i zgodnie z wytycznymi Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Do jej przeprowadzenia wykorzystano odpowiedni dźwig i specjalnie uszyty szalik w rozmiarze XXL. Fontanna Neptuna - symbol Gdańska bardzo często wykorzystywana jest jako znak zaangażowania mieszkańców w wiele inicjatyw społecznych, edukacyjnych czy sportowych. Podświetlenie zabytku np. na biało-czerwono podkreśla ważność Święta Niepodległości, na niebiesko Światowy Dzień Autyzmu, a na niebiesko i żółto solidarności z objętą wojną Ukrainą.

Już w niedzielę mecz Lechia vs Arka Gdynia. Komunikacja miejska na derby Trójmiasta

Mężczyzna w kasku zawiązuje na szyi figury Neptuna na fontannie biało zielony szalik.
Do zawieszenia szalika na szyi Neptuna wykorzystano specjalny dźwig.
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Lechia z awansem do Ekstraklasy

Lechia dzięki wygranej w sobotę, 11 maja, w Krakowie z Wisłą 4:3 jest już pewna awansu do ekstraklasy. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek pierwszej ligi. W niedzielę, 19 maja, zagra na Polsat Plus Arenie Gdańsk z Arką Gdynia. Na tym meczu będzie pobity rekord frekwencji na meczu pierwszoligowym. Będzie ponad 36 tys. widzów. Będzie to ostatni mecz Lechii w sezonie 2023/2024 w Gdańsku. Następny na własnym boisku o ligowe punkty rozegra już w ekstraklasie.

Lechia po roku wraca do ekstraklasy!!! Zwycięstwo w Krakowie i awans!!!

Po spadku z poprzedniego sezonu, klub zmienił praktycznie cały skład, a wielu piłkarzy odeszło. W letnim oknie transferowym Lechia pozyskała aż 19 piłkarzy, w tym 6 juniorów do pierwszego zespołu. Obecnie klub ma jedynie ośmiu zawodników z ważnymi kontraktami do końca czerwca tego roku. Najgorętszym nazwiskiem jest Maksym Chłań, który w tym sezonie zdobył 9 bramek i zanotował 6 asyst.

Przed Lechią Gdańsk przedłużanie kontraktów z kluczowymi piłkarzami, a dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska kolejne sportowe emocje.

Figura Neptuna na fontannie z założonym na szyi biało zielonym szalikiem. W tle renesansowy budynek Dworu Artusa.
Wsparciem dla piłkarzy Lechii Gdańsk będzie nie tylko biało zielony szalik na szyi Neptuna, ale i podświetlenie fontanny przez cały weekend na zielono.
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów