• Start
  • Wiadomości
  • Mobilny Punkt Szczepień w Gdańsku już działa. Zgłaszają się pierwsi chętni uczniowie

Mobilny Punkt Szczepień w Gdańsku już działa. Zgłaszają się pierwsi chętni uczniowie

W poniedziałek, 13 września, rozpoczął działalność Mobilny Punkt Szczepień w Gdańsku. W ciągu najbliższych dni będzie parkował w różnych dzielnicach, przy gdańskich szkołach. Warto skorzystać i zaszczepić się.
13.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ze szczepień w szczepiobusie  skorzystać mogą uczniowie w wieku 12-17 lat
Ze szczepień w "szczepiobusie" skorzystać mogą uczniowie w wieku 12-17 lat
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Gdański Mobilny Punkt Szczepień rozpoczął służbę przed Szkołą Podstawową nr 86 przy ul. Wielkopolskiej. To duże udogodnienie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci i młodzież przeciw Covid-19.

- Przed nami wszystkimi wiele wyzwań. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo każdego dziecka, ale również pracowników szkół oraz przedszkoli. Włączcie się proszę w projektowaną w naszym mieście akcję szczepień skierowaną do uczniów gdańskich szkół. Już dziś jesteśmy jednym z liderów szczepień w skali naszego kraju. Jestem przekonana, że wynik ten może być jednak dużo wyższy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa – apeluje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Zobacz relację wideo:


W specjalny autobusie urządzona jest poczekalnia oraz miejsca do szczepień, z których korzystać będą mogą osoby w wieku od 12 do 17 roku życia. Szczepione one będą dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Pierwsi młodzi ludzie już się zaszczepili. Wszystkie osoby powyżej 17 roku życia będą mogły skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Co ważne, ze szczepień mogą skorzystać dzieci i dorośli bez względu na narodowość.

Nad prawidłowym przebiegiem procesu szczepień czuwa zespół medyków z podmiotu leczniczego Copernicus.
0

Mobilny Punkt Szczepień zaparkował pierwszego dnia przy dwóch gdańskich szkołach
Mobilny Punkt Szczepień zaparkował pierwszego dnia przy dwóch gdańskich szkołach
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Gdzie można zaszczepić dziecko?

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursuje między największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Na jego trasie znajdą się szkoły na Chełmie, Oruni Górnej – Gdańsku Południe, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Mobilny punkt odwiedzi również Kokoszki, Piecki - Migowo, Wrzeszcz Dolny Nowy Port, Osową oraz Zaspę Rozstaje.


Harmonogram szczepień Mobilnego Punktu Szczepień:

harmonogram


Warunki skorzystania z Mobilnego Punktu Szczepień

  • dzieci urodzone w 2009 roku muszą w dniu szczepienia mieć ukończony 12 rok życia
  • młodzież w wieku 15-18 lat musi okazać zgodę rodzica/opiekuna na przeprowadzenie szczepienia (zgoda ta znajduje się na końcu kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego)
  • dzieci w wieku 12-15 lat muszą przedstawić upoważnienie rodzica/opiekuna dla osoby, która w trakcie szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę
  • należy stawić się z uzupełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

LISTA SZKÓŁ, POD KTÓRYMI POJAWI SIĘ MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ (735.02 KB)


Objazdowy Punktu Szczepień organizowany jest w ramach Narodowego Programu Szczepień. Akcja szczepień organizowana jest we współpracy z podmiotem leczniczym Copernicus sp. z o.o. oraz spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy