Młodzieżowe drużyny na murawie stadionu

Polsat Plus Arena Gdańsk, zgodnie z coroczną tradycją i po zakończeniu domowych rozgrywek Lechii otwiera bramy na sport młodzieżowy. W poniedziałek, 22 maja rozpoczną się turnieje młodzieżowe, w których wystartuje łącznie 58 drużyn i ponad 700 uczestniczek i uczestników.
21.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
3447075
InvestGDA CUP to profesjonalny dziecięcy turniej piłki nożnej rozgrywany w kategorii orliczek i żaków
fot. mat. InvestGDA CUP

#RUNGDN Oliwa już po raz drugi. Sprawdź swoją formę - zapisz się!

Na murawie Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się czwarta edycja InvestGDA CUP 2023, czyli profesjonalny dziecięcy turniej piłki nożnej rozgrywany w kategorii orliczek i żaków. W poniedziałek, 22 maja na murawę wybiegnie ponad 400 zawodniczek i zawodników, aby rywalizować o puchar InvestGDA CUP. To już 4 edycja wydarzenia, skierowanego dla chłopców i dziewczynek w wieku 8-11 lat. Turniej odbędzie się w godzinach 10.00-19.00, a wstęp dla kibiców jest wolny.

um
 
fot. mat. InvestGDA CUP

Polsat Plus Arena Gdańsk. Teraz ten napis na stadionie widać nawet w środku nocy

Dwa dni później, w środę 24 maja, odbędzie się rywalizacja Pomerania CUP, która zgromadziła 16 męskich drużyn. To z kolei profesjonalny turniej piłki nożnej nie tylko dla młodzieży z województwa pomorskiego, ale również dla wszystkich zainteresowanych drużyn z nadmorskich województw. W pierwszej edycji tego wydarzenia udział weźmie 190 zawodniczek i zawodników z różnych miast, a puchar zwycięskiej drużynie wręczy Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

um8
 
fot. mat. InvestGDA CUP

- Poprzez organizację takich wydarzeń staramy się propagować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz przełamywać bariery w sporcie osób z niepełnosprawnością – mówi Piotr Borawski. - Wydarzenia mają charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkich do kibicowania.

uk11
 
fot. mat. InvestGDA CUP

- Polsat Plus Arena razem z partnerami od lat inwestuje w promocję sportu młodzieżowego – mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk. - Dla uczestniczek i uczestników turniejów to niezapomniane przeżycie rozbudzające marzenia.  

pomerania
Pomerania
fot. mat. InvestGDA CUP

 

TV

79. rocznica zakończenia II wojny światowej