Sprawdź się w #RUNGDN Oliwa

Druga w tym sezonie impreza z cyklu #RUNGDN odbędzie się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Dolinie Czystej Wody. Organizowane prze Gdański Ośrodek Sportu popularne zawody zostaną rozegrane 27 maja. Będzie też nordic walking. Rejestracja na zawody trwać będzie do 25 maja do godz. 15.00.
21.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grupa biegaczy kobiet i mężczyzn biegnie przez las
#RUNGDN to popularny cykl zawodów adresowany do ludzi aktywnych
źródło: GOS

 #RUNGDN Oliwa - nowe miejsce, nowe wyzwanie

Popularyzacja i rozpowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także promocja zdrowego trybu życia to główne cele cyklu #RUNGDN. Organizator zapewnia, że na starcie w Oliwie nie powinno zabraknąć nie tylko czołowych biegaczy z pierwszej imprezy cyklu, którzy świetnie poradzili sobie na Wyspie Sobieszewskiej, ale i tych, którzy zamierzają zamieszać w klasyfikacji generalnej, ponieważ w niej liczą się trzy najlepsze wyniki z czterech imprez.

Wystartował #RUNGDN 2023 i Nordic walking. Pogoda deszczowa, ale atmosfera znakomita 

Oprócz biegu na 5 kilometrów można wybrać też dłuższe, 10-kilometrowe wyzwanie, po raz kolejny na starcie staną również zawodnicy nordic walking.

trasa graficzna na mapce
Trasa #RUNGDN Oliwa
źródło: GOS

Impreza w Dolinie Czystej Wody ma wszystko, co potrzebne jest do przeprowadzenia świetnych zawodów biegowych: ciekawą, zróżnicowaną, sprawdzoną trasę oraz zwartą, dynamicznie zmieniającą się społeczność biegową z Gdańska i okolic, która jest wartością dodaną każdej edycji cyklu #RUNGDN. Stałych bywalców nie trzeba więc do uczestnictwa dodatkowo namawiać, natomiast dla nowych osób jest to idealna okazja, żeby wziąć udział i przekonać się samemu!

zawodnicy nordic walking ciepło ubrani idą przez las
Liczba zawodników nordic walking podczas zawodów na Wyspie Sobieszewskiej pokazała, jaki to jest popularny sport
źródło: GOS

#RUNGDN Oliwa - Jak wziąć udział?

Rejestracja na zawody trwać będzie do 25 maja do godz. 15.00. Opłata startowa: bieg 5/10 km, nordic walking 39 PLN, nordic walking do 18 roku życia – za darmo.

Zapisy do #RUNGDN i Nordic Walking Oliwa

Termin zawodów: sobota, 27 maja 2023

Plan zawodów:

9:00 – odbiór numerów startowych

10:00 – Start nordic walking 5km

11:30 – Start bieg 5km / 10km (5km – 1 pętla, 10km – 2 pętle)

Miejsce: Dolina Czystej Wody

Regulamin #RUNGDN Oliwa

Regulamin Nordic Walking Oliwa

Organizator przypomina o gromadzeniu punktów do klasyfikacji ogólnej cyklu biegów #RUNGDN na dystansie 5 kilometrów. Szanse na czołowe miejsca w rankingu będą więc mieli nie tylko najszybsi, ale i najwytrwalsi, regularnie startujący biegacze, ponieważ do „generalki” liczą się wyniki osiągnięte w trzech z czterech startów.

Cykl Grand Prix:

#RUNGDN Sobieszewo – 25 lutego 2023 – Wyspa Sobieszewska, godz. 11:00 (odbył się)
#RUNGDN Oliwa – 27 maja 2023 – Polana przy Drodze Marnych Mostów, godz. 11:00
#RUNGDN Orunia – 07 października 2023 – Park Oruński, godz. 11:00
#RUNGDN Hevelianum – 28 października 2023 – Góra Gradowa, godz. 11:00

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.