Młodzi hokeiści Stoczniowca na trzecim miejscu w międzynarodowym turnieju Olivia Cup

Gdańszczanie w spotkaniu o trzecie miejsce okazali się minimalnie lepsi od Akademii Hokejowej Legii Warszawa. Zwycięstwo przypadło drużynie 2007 Kaliningrad. W ciągu dwóch dni zmagań - w sobotę i niedzielę, 14-15 kwietnia - na tafli w hali Olivia rywalizowało ponad 150 młodych hokeistów z czterech krajów.

Młodzi hokeiści Stoczniowca na trzecim miejscu w międzynarodowym turnieju Olivia Cup
A
A
data publikacji: 16 kwietnia 2018 r.

Drużyny hokeistów Stoczniowca Gdańsk w turnieju Olivia Cup zajęły trzecie i ósme miejsce
Drużyny hokeistów Stoczniowca Gdańsk w turnieju Olivia Cup zajęły trzecie i ósme miejsce
fot. Aga Dawid

- O wygraną w turnieju walczyły cztery równorzędne drużyny. Chodzi tu o nasz pierwszy team, zespół Legii oraz przedstawicieli rosyjskiego Feniksa i drużynę HCM Jaromer z Czech. Starcia były naprawdę zacięte i ogromnie emocjonujące. Walka toczyła się właściwie do ostatnich sekund, a wszystkie drużyny zostawiły na lodzie dużo serca - mówi trener Stoczniowca Krzysztof Lehmann.

Biało-niebiescy po wygraniu swoich spotkań grupowych w półfinale trafili na rosyjski Feniks 2007 Kaliningrad. Młodzi gdańszczanie przegrali 3:4, decydującą o zwycięstwie rywali bramkę, tracąc na cztery minuty przed końcem meczu.

W spotkaniu o trzecie miejsce Stoczniowcy 2:1 zwyciężyli Legię Warszawa, a rozstrzygający gol padł z rzutu karnego. W regulaminowym czasie na tablicy widniał rezultat 1:1.

Trochę gorzej spisała się druga drużyna Stoczniowca, która zajęła w imprezie 8. miejsce.

- Także tutaj należą się słowa uznania. Chłopcy walczyli z całych sił o jak najlepsze miejsce, wynik i wrażenie. W grupie przegrali z rosyjskim Svetlogorcem 0:5, a w meczu o siódmą lokatę, grając z tymi samymi Rosjanami, w regulaminowym czasie remisowali 3:3 i dopiero wyższość rywali uznali po serii rzutów karnych - dodaje Lehmann.

Spotkanie finałowe rozegrały zespoły Feniksa 2007 oraz czeskiego HCM Jaromer. Więcej powodów do radości mieli hokeiści z Rosji, choć młodzi czesi wyróżniali się bardzo dobrą techniką jazdy na łyżwach i kontrolą krążka.

- Dwa lata z rzędu w turnieju Olivia Cup zwyciężała ekipa Stoczniowca. W tym roku młodzi gdańszczanie zajęli trzecie miejsce. Nasze zespoły są w czołówce Olivia Cup. Jest to bardzo przyjemny efekt pracy trenerów i oczywiście samych młodych hokeistów - zaznaczył Marek Kostecki, prezes Stoczniowca. - Najważniejsze, że dzięki takim turniejom i rywalizacji z rówieśnikami zza granicy, sprawdzamy własne umiejętności. Tylko wtedy jesteśmy świadomi co trzeba poprawić i czego się jeszcze nauczyć, żeby być lepszym sportowcem.

W turnieju współorganizowanym przez Miasto Gdańsk oraz klub GKS Stoczniowiec pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, na tafli Hali Olivia rywalizowało ponad 150. młodych hokeistów.oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl