Młody fizjoterapeuta z Laurem Czerwonej Róży. Zdobył tytuł najlepszego studenta Pomorza

Oskar Formella student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wygrał tegoroczną edycję konkursu o Laur Czerwonej Róży w kategorii Najlepszy Student Pomorza za swoje osiągnięcia naukowe i społeczne. Laureat otrzymał w prezencie samochód osobowy.
26.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DobryOskar2
Tegoroczną edycję konkursu o Laur Czerwonej Róży w kategorii Najlepszy Student Pomorza za swoje osiągnięcia naukowe i społeczne wygrał Oskar Formella student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
fot. Mikołaj Polak

Badacze i pasjonaci. Poznaj laureatów Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców

Laur Czerwonej Róży dla najlepszych studentów na Pomorzu

Konkurs organizowany jest od 1962 roku i ma bogatą tradycję. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Czerwonej Róży, przy współudziale szkół wyższych działających na obszarze województwa pomorskiego.

Wyboru laureatów konkursu dokonuje Kapituła Konkursowa, powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Czerwonej Róży, zasiadają w niej przedstawiciele Stowarzyszenia Czerwonej Róży i rady programowej Stowarzyszenia Czerwonej Róży, rektor każdej publicznej uczelni wyższej biorącej udział w konkursie, rektor - przedstawiciel niepublicznych uczelni wyższych biorących udział w konkursie, przedstawiciele sponsorów konkursu, przedstawiciel Gdańskiego Towarzystwa Naukowego.

Laureat o swojej pasji: Praca z dziećmi to wyzwanie 

Wybór laureatów Konkursu o nagrodę Czerwonej Róży nastąpił podczas zamkniętego posiedzenia Kapituły Konkursowej w dniu 19 maja 2023 roku. Ocenie podlegały osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne oraz aktywność społeczna kandydata, a także sposób ich publicznej prezentacji, z okresu studiów wyższych lub ostatnich trzech lat, odpowiednio w odniesieniu do studenta i koła naukowego.

 

DobryFormella
Laureat nagrody w swojej praktyce największe doświadczenie zyskał w kontakcie z młodymi sportowcami i pacjentami ortopedycznymi po zabiegach operacyjnych
fot. Archiwum prywatne Oskar Formella

Tegoroczną edycję konkursu o Laur Czerwonej Róży w kategorii Najlepszy Student Pomorza za swoje osiągnięcia naukowe i społeczne wygrał Oskar Formella student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Joga, nordic walking i inne - ćwicz z Uniwersytetem Gdańskim na świeżym powietrzu

- Kiedy rozpoczynałem pracę magisterską po raz pierwszy pojawiłem się w naszym laboratorium wysiłku fizycznego i to była miłość od pierwszego wejrzenia - mówi Oskar Formella. - Wtedy poczułem swoje powołanie. Dziś jako fizjoterapeuta współpracuję także z dzieciakami, a nie są one łatwym materiałem do pracy, zwłaszcza fizjoterapeutycznej. Powiedziałem sobie, że jeśli uda mi się z dziećmi, to każdy kolejny pacjent, starszy czy młodszy, nie będzie dla mnie problemem.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu odbyło się 21 maja 2023 roku, w czasie uroczystej gali konkursowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

- Poznanie osób uczestniczących w konkursie było dla mnie życiową inspiracją - dodał Formella. - Po Laurze Czerwonej Róży jestem przekonany, że moim kolejnym wyzwaniem będzie doktorat.

Oskar Formella, fizjoterapeuta z powołaniem

Oskar Formella jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz pretendentem do Szkoły Doktorskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku w 2022 roku. Doświadczenie zawodowe od 2018 roku zdobywał w takich miejscach jak: Rehasport Clinic w szpitalu spółki Copernicus, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - GUMed, Centrum Rehabilitacji Fizjolab, Centrum Terapii WYSPA.

Firma z Warszawy najlepszym startupem na Infoshare. Wytwarza przeciwciała dzięki Sztucznej Inteligencji

Pracę z dziećmi rozpoczął od 2015 roku jako animator w Gdyńskim Centrum Sportu. W swojej praktyce największe doświadczenie zyskał w kontakcie z młodymi sportowcami, zaburzeniami stabilności posturalnej oraz pacjentami ortopedycznymi po zabiegach operacyjnych. Prywatnie jest wielkim fanem gier komputerowych i prezenterem/komentatorem wydarzeń sportowych i E-sportowych.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku otrzymała tytuł „Gospodarza Konkursu Czerwonej Róży” kolejnej edycji Konkursu, w następnym roku akademickim.

 

 

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska