• Start
  • Wiadomości
  • Młode Miasto. “Nowa Wałowa - przyszłość ulicy”. Cykl otwartych spotkań

Młode Miasto. “Nowa Wałowa - przyszłość ulicy”. Cykl otwartych spotkań dla mieszkańców

Architekt Miasta Gdańska rozpoczyna cykl otwartych spotkań warsztatowych “Nowa Wałowa - przyszłość ulicy”. Pierwszy z serii warsztatów dotyczących przyszłego kształtu, funkcji i otoczenia głównej osi komunikacyjnej Młodego Miasta już w poniedziałek, 13 czerwca w auli I LO. Obowiązują zapisy.
( Publikacja: 09.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowa Wałowa, czyli ul. ks. Jerzego Popiełuszki z perspektywy drona
Nowa Wałowa, czyli ul. ks. Jerzego Popiełuszki z perspektywy drona
Fot. Biuro Architekta Miasta Gdańska

Od Nowomiejskiej po Siennicką

Chcemy wspólnie przedyskutować przyszły kształt głównej osi komunikacyjnej Młodego Miasta – ul. księdza Jerzego Popiełuszki (czyli tytułowej Nowej Wałowej - red.). Zakres dyskusji obejmie sposób ukształtowania kluczowego fragmentu ulicy od skrzyżowania z ulicą Nowomiejską w stronę ul. Rybaki Górne aż do planowanego połączenia tunelowego z ul. Siennicką.

- piszą organizatorzy w zaproszeniu do mieszkańców podkreślając, że zależy im na tym aby rozwiązania przestrzenne były nie tylko poprawne z komunikacyjnego punktu widzenia, ale także wpisywały się w wypracowaną parę miesięcy temu społeczną wizję kształtowania Młodego Miasta. 

Młode Miasto - konsultacje podsumowane, ale to nie koniec. To dopiero początek

Dlatego tematem warsztatów ma być także sposób kształtowania zabudowy na terenach przylegających bezpośrednio do projektowanej ulicy i sposób realizacji pierwszego etapu planowanych inwestycji - ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu i charakteru planowanej linii tramwajowej.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów. Poprowadzi je Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.

Podczas spotkań konsultacyjnych / warsztatów Nowa Wałowa o swojej perspektywie na przyszłość głównej arterii Młodego Miasta będzie mógł wypowiedzieć się każdy chętny
Podczas spotkań konsultacyjnych / warsztatów Nowa Wałowa o swojej perspektywie na przyszłość głównej arterii Młodego Miasta będzie mógł wypowiedzieć się każdy chętny
Fot. Biuro Architekta Miasta Gdańska

Program spotkań "Nowa Wałowa - przyszłość ulicy"

Podczas pierwszych warsztatów - w poniedziałek, (13 czerwca), Architekt Miasta, organizator wydarzenia, oraz Biuro Rozwoju Gdańska przedstawią istniejące założenia planistyczne i obecne uwarunkowania urbanistyczne - czyli podstawę do dyskusji o przyszłym kształcie, funkcji i otoczeniu ulicy.

Cykl spotkań odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym (wejście od ul. Wałowej) w dniach:

  • 13 czerwca (poniedziałek),
  • 24 czerwca (piątek),
  • 5 lipca (wtorek)

Za każdym razem w godz. 17-19.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wcześniejsze zapisy pod adresem: gwp@gdansk.gda.pl. Bieżące informacja - zawsze na stronie wydarzenia na Fb.

W ciągu 10 lat w części Młodego Miasta na półwyspie Drewnica powstanie nowa dzielnica

Warto przypomnieć, że w ramach Gdańskich Warsztatów Projektowych zakończyły się niedawno spotkania z cyklu „Młode Miasto – przyszłość dzielnicy”. Całościowy raport z procesu konsultacyjnego (prowadzonego również przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto) jest dostępny do pobrania pod linkiem Młode Miasto – Przyszłość dzielnicy. Szczegółowy raport z procesu konsultacyjnego dostępny jest na stronie Biura Architekta Miasta.