• Start
  • Wiadomości
  • Teatr Miniatura szuka dyrektora. Miasto ogłasza konkurs na to stanowisko

Teatr Miniatura szuka dyrektora. Miasto ogłasza konkurs na to stanowisko

Kończy się czas dyrekcji Romualda Wicza-Pokojskiego w Miejskim Teatrze Miniatura. Chętni na to stanowisko powinni złożyć dokumenty do 15 kwietnia 2019 roku. Kto poprowadzi teatr od jesieni dowiemy się za kilka miesięcy.
( Publikacja: 21.02.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miejski Teatr Miniatura. Przez 70 lat historii teatru lalkowego w Gdańsku tworzyło tu wiele wybitnych postaci polskiego i pomorskiego środowiska artystycznego
Miejski Teatr Miniatura. Przez 70 lat historii teatru lalkowego w Gdańsku tworzyło tu wiele wybitnych postaci polskiego i pomorskiego środowiska artystycznego
Jerzy Pinkas/gdansk.pl


O tym, że dyrektor Wicza-Pokojski rezygnuje z kierowania Miejskim Teatrem Miniatura wiadomo już, przynajmniej oficjalnie, od 1 lipca 2018 roku, gdy przyjął z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego nominację na stanowisko dyrektora Opery Bałtyckiej.

Ponieważ jego ostatni, pięcioletni kontrakt w Miniaturze - a dyrektorem naczelnym i artystycznym jest tu od 1 listopada 2011 roku - miał potrwać do końca sezonu 2018/2019, przez ostatnie miesiące łączył obie funkcje.

Teraz miasto ogłasza konkurs na to stanowisko.

Od kandydatów wymaga odpowiedniego wykształcenia - wyższego magisterskiego, najchętniej o kierunku aktorskim, reżyserskim, lalkarskim, wiedzy o teatrze lub teatrologii, bądź w zakresie zarządzania, szczególnie zarządzania w kulturze, ale też minimum siedmioletniego doświadczenia zawodowego. W tym, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury.

Kandydat oprócz szerokiej wiedzy z zakresu kultury, powinien mieć doświadczenie w zarządzaniu zespołem i prowadzeniu projektów kulturalnych, artystycznych oraz cechować się znajomością przepisów prawa dotyczących funkcjonowania instytucji kultury.

Komisja będzie się również przyglądać jego osiągnięciom zawodowym w dziedzinie teatralnej i dorobkowi. Znajomość języka obcego i ukończone studia podyplomowe lub kursy, szkolenia z zakresu zarządzania w kulturze, ekonomii, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi będą dodatkowym atutem.

Oferty składane przez kandydatów, oprócz formalnej dokumentacji muszą zawierać autorską koncepcję programowo-organizacyjną Miejskiego Teatru Miniatura na czas trzech sezonów artystycznych, począwszy od sezonu 2019/2020.

Kompletną ofertę należy przesłać w zamkniętej kopercie z dopiskiem
„KONKURS – Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. NIE OTWIERAĆ”

na adres:

Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, Biuro Prezydenta ds. Kultury

lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (adres jak wyżej),

w terminie do dnia 15 kwietnia 2019 r. Decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu.


Miasto na rozpatrzenie ofert i zakończenie procedury konkursowej przewiduje termin do 90 dni od końcowej daty składania ofert. O wynikach konkursu kandydaci zostaną poinformowani pisemnie.

Szczegóły tutaj

Dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura zostanie powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska na czas określony od 1 września 2019 r. na trzy sezony artystyczne.

Miejski Teatr Miniatura jest instytucją kultury Miasta Gdańska. To jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Działa w Gdańsku już od 70 lat. Na jego deskach występują utalentowani twórcy z całego kraju i zagranicy. Znajdziemy tu repertuar dla całej rodziny, ponieważ MTM nie stroni do spektakli dla widzów dojrzalszych. Co roku wystawia blisko 300 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów.


WIĘCEJ:

„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w Teatrze Miniatura - dla małych i dużych