• Start
  • Wiadomości
  • LEO Pharma w Gdańsku. "Trójmiasto to talenty, imponująca infrastruktura i nowoczesne zaplecze"

Międzynarodowa firma chce zwiększyć inwestycję w Gdańsku. LEO Pharma zatrudni więcej pracowników

LEO Pharma - jedna z czołowych firm na międzynarodowym rynku dermatologii medycznej - w pierwszym kwartale 2021 roku wprowadziła się do biurowca Wave w Oliwie. Pierwotnie planowała zbudować oddział obliczony na 75 pracowników, jednak do końca 2022 roku chce zatrudnić 200 osób więcej. - Wybraliśmy Trójmiasto ze względu na duże możliwości pozyskiwania talentów, imponującą infrastrukturę i nowoczesne zaplecze biurowe - mówi Klaas Venborg wiceprezes LEO Pharma, Global Business Service Center sp. z o.o.
01.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. Budynek Wave znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 347
Nz. Budynek Wave znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 347 - na zdjęciu, po prawej
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

LEO Pharma jest jest jedną z wiodących firm rynku dermatologii medycznej z solidnym zapleczem badawczo-rozwojowym i szeroką gamą terapii. Główną siedzibą LEO Pharma jest Dania, gdzie firma powstała w 1908 roku. Dzisiaj na całym świecie firma zatrudnia 6 tys. osób obsługujących 92 miliony pacjentów w 130 krajach. W pierwszym kwartale tego roku firma wprowadziła się do biurowca Wave, którego deweloperem jest Skanska. Nowy najemca ma do dyspozycji 1500 m kw. powierzchni biurowej wraz z imponującym widokiem z 10. piętra budynku. 

- Bardzo się cieszymy, że LEO Pharma wybrała właśnie Wave na swoją siedzibę w Gdańsku - mówi Eliza Jamrozik, Negocjator ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska. - Biura nie są dziś mniej ważne, zmienia się jedynie ich przeznaczenie. Będą one miejscem budowania zespołu i staną się częścią kultury organizacyjnej. W naszych budynkach stawiamy na komfort i dobre samopoczucie przyszłych użytkowników, co sprzyja kreatywności. Wdrożone rozwiązania technologiczne i certyfikaty środowiskowe pozwolą z kolei na bezpieczne i komfortowe korzystanie z powierzchni biurowych .

LEO Pharma uruchomiła w Wave globalne centrum usług biznesowych, które początkowo będzie zajmować się łańcuchem międzynarodowych dostaw i zamówień. Następnie działalność firmy zostanie rozszerzona o dział finansowy i HR. W pierwszej fazie, LEO Pharma planuje zbudować nowy zespół, składający się z 75 pracowników. Do końca 2022 roku przewidywane jest zwiększenie zatrudnienia o 200 osób.

- Trójmiasto oferuje doskonały dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesne zaplecze biznesowe - powiedział Klaas Venborg Wiceprezes LEO Pharma, Global Business Service Center sp. z o.o. pod koniec 2020 roku, podczas informowania o ulokowaniu się Leo Pharma A/S w Gdańsku. - Wybraliśmy Trójmiasto ze względu na duże możliwości pozyskiwania talentów, imponującą infrastrukturę i nowoczesne zaplecze biurowe. Wave bardzo nam się podoba – ze swoim nowoczesnym podejściem do środowiska biurowego i zrównoważonym rozwojem, zgodnym z filozofią naszej organizacji. Układ i elastyczność biura będzie dobrze odpowiadać naszym nowym zespołom, jak również myśleniu o pracy zespołowej i współpracy. 

 
Firma LEO Pharma ma w budynku Wave do dyspozycji 1500 mkw. powierzchni biurowej wraz z imponującym widokiem z 10. piętra
Firma LEO Pharma ma w budynku Wave do dyspozycji 1500 mkw. powierzchni biurowej wraz z imponującym widokiem z 10. piętra
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

– Z przyjemnością doradzaliśmy firmie LEO Pharma - mówi Mariusz Wiśniewski, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE Polska. - Trójmiejski rynek pracy zyskuje bardzo stabilnego i dobrze znanego inwestora z branży, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle wartościowa. To ważne ze względu na długofalowe plany firmy i warunki, jakie stworzy swoim pracownikom. Gdańsk jest absolutnym liderem w skali kraju pod względem atrakcyjności dla skandynawskich inwestorów. Przedstawiciele LEO Pharma od samego początku poszukiwali pewnych charakterystycznych cech biur dostępnych na trójmiejskim rynku. Zaawansowana technologia budynku, jak również jego ekologiczny charakter, potwierdzony certyfikatem WELL, okazały się kluczem do podjęcia ostatecznej decyzji.  

Źródło: Skanska, Leo Pharma, Investmap.plTV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże