Jacaszek zagra w parku Haffnera w Brzeźnie. Koncert w ramach cyklu Jodowanie w piątek

Jodowanie odbywa się co roku latem - w lipcu i sierpniu w parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie, gdzie muzyka łączy się z grą drzew, morza i piasku. Jako pierwszy - 22 lipca 2022 r. o godz. 21, wystąpi Michał Jacaszek, wybitny kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, która łączy dźwięki elektronicznie z żywym instrumentarium.
( Publikacja: 20.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Michała Jacaszka usłyszymy już w piątek, 22 lipca, o godz. 21, w parku Haffnera w Brzeźnie
Jacaszka usłyszymy już w piątek, 22 lipca, o godz. 21, w parku Haffnera w Brzeźnie
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Chcesz posłuchać brzmienia zabytkowych organów? Przyjdź do Centrum św. Jana na koncert

Mieszkający i tworzący w Gdańsku Michał Jacaszek (ur.1972) tworzy i nagrywa jako Jacaszek. Ma na koncie już dziewięć płyt, jedna z nich - “Pieśni”, powstała we współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury.  

Jacaszek to nagradzany autor muzyki filmowej, teatralnej i słuchowisk. Muzyk współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi, m.in. napisał muzykę do dokumentu autorstwa Keitha Fultona i Lou Pepe’go o reżyserze Terry’m Gilliamie i jego pracy nad "He Dreams Of Giants". W filmie z 2019 roku wystąpił m.in. Adam Driver i Jonathan Pryce.

Michał Jacaszek należy do Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej i Polskiej Akademii Filmowej.

Koncert, który organizuje Projektornia GAK, odbędzie w piątek, 22 lipca, o godz. 21, w parku im. J. J. Haffnera – kolumnada przy wejściu na plażę nr 39. Wstęp wolny.