• Start
  • Wiadomości
  • Masz zwierzaka ze schroniska? Przyjdź na zlot rodzin adopcyjnych

Masz zwierzaka ze schroniska? Przyjdź na zlot rodzin adopcyjnych

To już piaty raz, gdy schronisko Promyk organizuje spotkanie dedykowane byłym podopiecznym placówki i osobom, które zdecydowały się dać zwierzakom dom. Impreza pt. „Bo rodzina jest najważniejsza!” odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w parku Ronalda Regana. Masz adoptowanego psiaka lub kota? Musisz tam być! Start o godz. 11.00.
09.06.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Marta Sekretarczyk jest wolontariuszką Promyka od wielu lat

- Kiedy rodziła się idea tego wydarzenia, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że dojdziemy do małego jubileuszu - mówi Grzegorz Zaleski, pracownik schroniska Promyk. - Jednak czas i życie pokazało, że z edycji na edycję wydarzenie budzi ona coraz większe zainteresowanie mieszkańców Gdańska, i że coraz więcej naszych byłych czworonożnych podopiecznych wraz ze swoimi nowymi rodzinami na niej się pojawia.

Udział w wydarzeniu, to nie tylko dobra okazja dla byłych podopiecznych Promyka, by spotkać się ze starymi, czworonożnymi przyjaciółmi. Skorzystają także właściciele, którzy dzięki urozmaiconemu programowi, będę mogli się odrobinę rozerwać. Co ciekawego zaplanowano podczas zlotu?

  • pokazy edukacyjne z psami dla dzieci („Good Team”)
  • koncert zespołu „Detko Band Orchestra”
  • Fundacja „Boksery w Potrzebie” (o rasie i fundacji)
  • pokazy ratownictwa medycznego ludzi i zwierząt (będzie fantom psa!)
  • pokaz psich zaprzęgów „Yukon”
  • możliwość zrobienia rodzinnych, pamiątkowych zdjęć
  • atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez animatorów
  • udział grupy motocyklowej „Wild Dogs”

Przyjście na zlot będzie także ukłonem w stronę pracowników schroniska. Pamiętajmy, że na co dzień wykonują oni ciężką i niewdzięczną pracę. Każdy szczęśliwy zwierzak, którzy znalazł kochający dom, to dla nich wielka radość.

- To czas na spotkania, czasami nawet po wielu latach od kiedy zwierzę opuściło schronisko - mówi Grzegorz Zaleski. - To czas wspomnień, często wzruszeń i odnawiania starych znajomości. To również moment kiedy naocznie można się przekonać, że pomimo wielu wyzwań praca w schronisku na rzecz tych porzuconych, zagubionych, często niechcianych zwierzaków, ma sens. Nic tak nie buduje jak widok szczęśliwego psa w towarzystwie jego rodziny. I taka też była geneza tytułu tej imprezy: „Bo rodzina jest najważniejsza!”. Bo tylko dzięki oparciu w rodzinie jesteśmy w stanie przetrwać najtrudniejsze momenty w życiu. Bo dzięki znalezieniu nowych domów i rodzin te niegdyś zamknięte w schroniskowych kojcach zwierzaki, odzyskują blask, pewność siebie i w końcu są szczęśliwe. Mamy nadzieję, że w tym roku pojawi się was jeszcze więcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie!TV

To przedszkole jest wzorem