• Rafał Czarnecki i Monika Brzozowska zwycięzcami XXIV Maratonu Solidarności

Rafał Czarnecki i Monika Brzozowska zwycięzcami XXIV Maratonu Solidarności

Uczestnicy XXIV Maratonu Solidarności w środę, 15 sierpnia, uczcili pamięć Ofiar Grudnia ’70 i Poległych Stoczniowców. Na trasie z Gdyni przez Sopot do Gdańska długości 42 km 195 metrów najszybszy był Rafał Czarnecki. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Monika Brzozowska.
15.08.2018
Rafał Czarnecki

Do XXIV Maratonu Soiidarności zgłosiło się 874 zawodniczek i zawodników. Na trasie pojawiło się ich jednak nie co mniej, numery startowe odebrało 680 osób.

Start honorowy nastąpił o godz. 9.00 pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Grudnia 70’ w Gdyni (obok Urzędu Miejskiego). Start ostry o godz. 9.30 na Alei Piłsudskiego w Gdyni. Potem zawodniczki i zawodnicy pobiegli przez Sopot do Gdańska, mijając wiele przepięknych i historycznych obiektów. Meta usytuowana została na Długim Targu w Gdańsku.

Monika Brzozowska

Jako pierwszy linię mety minął Rafał Czarnecki. Pochodzący z Bliżyna zawodnik do przebiegnięcia 42 km i 195 metrów potrzebował 2 godzin, 28 minut i 58 sekund. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Dimitrij Pożewiłow - czas 2:33:41 a trzecie Krzysztof Bartkiewicz z Torunia - 2:40:40.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Brzozowska z czasem 2:57:29, która wyprzedziła Justynę Śliwiak - 2:59:34 oraz Małgorzatę Tuwalską - 3:05:34.