Daj sobie szansę zawodowo i życiowo - MOPR zaprasza na kursy i staże zawodowe

Jesteś osobą bezrobotną lub pracujesz za minimalne wynagrodzenie? Możesz polepszyć swoją sytuację. W ramach projektu „Cała Naprzód III” weź udział w bezpłatnych kursach i stażach zawodowych, dostosowanych do zainteresowań i predyspozycji. Zyskasz nowe umiejętności i lepszą pozycję na rynku pracy.
24.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay.com

Cała Naprzód III - program kursów i staży 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca osoby, które ukończyły 30 lat do udziału w aktywizującym projekcie “Cała Naprzód III”. To konkretna oferta wsparcia dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego – dla osób długo pozostających bez pracy np. z powodu niskich kwalifikacji oraz dla pracujących za minimalne wynagrodzenie.

Masz kłopoty finansowe? W Gdańsku możesz skorzystać z bezpłatnej mediacji i pomocy prawnej

Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest zwłaszcza do grup społecznych, dla których rynek pracy nie ma zbyt wielu propozycji. Chodzi np. o panie w wieku 50+ oraz o osoby z niepełnosprawnością.

 

Kurs prawa jazdy kat. B i C, szkolenia komputerowe

Największym zainteresowaniem wśród uczestników „Całej Naprzód III” cieszą się rozmaite szkolenia komputerowe, graficzne i kursy prawa jazdy kategorii B, ale także kat. C (dot. m.in. prowadzenia samochodów ciężarowych) oraz kat. C+E (dot. m.in. kierowania samochodami ciężarowymi z przyczepą).

CTUS przy ulicy Wyzwolenia 48. Miasto pomaga w powrocie do samodzielności

Nauka języków, fryzjerstwo, florystyka, a może hotelarstwo?

Można też skorzystać ze szkoleń w zakresie rzemiosła oraz zajęć językowych. Uczestniczki projektu uczą się np. fryzjerstwa, wizażu i florystyki. W ofercie jest też np. kurs hotelarski i szkolenia w zakresie zarządzania projektami. Wszystkie propozycje są bezpłatne. Ich dobór i zakres jest spersonalizowany, zgodny m.in. z możliwościami, predyspozycjami i zainteresowaniami osób biorących udział w projekcie. Merytorycznego wsparcia udzielają uczestniczkom i uczestnikom m.in. doradca zawodowy i pośrednik pracy.

 

Jak zgłosić się do projektu “Cała Naprzód III”?

Osoby zainteresowane aktywizacyjną ofertą prosimy o kontakt w dni powszednie, pod numerem tel.: 58 347 82 99, kom.: 502 986 387 (biuro projektu). 

 

„Całą Naprzód III” realizują: gdański MOPR w partnerstwie z gminami Pszczółki i Suchy Dąb. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 5.2. Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1. Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT. Wartość realizacji to 2 088 000 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1 983 600 zł. Projekt potrwa do końca czerwca 2023 roku.

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku