• Start
  • Wiadomości
  • MOPR informuje. Można składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON

MOPR informuje. Można składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca mieszkanki i mieszkańców z niepełnosprawnością, do składania wniosków o dofinansowanie różnych form wsparcia i aktywizacji, najlepiej drogą elektroniczną.
( Publikacja: 21.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdański MOPR zachęca osoby z niepełnosprawnością do korzystania z finansowego wsparcia
Gdański MOPR zachęca osoby z niepełnosprawnością do korzystania z finansowego wsparcia
zdj. Anna Rezulak/KFP


Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z rozmaitych dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON. W grę wchodzą np.: dopłata do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny czy do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Można starać się m.in. o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się oraz technicznych.

Wnioskuj poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia

Gdański MOPR prosi o składanie wniosków w sprawie dofinansowań z PFRON drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy SOW (System Obsługi Wsparcia). To wygodne narzędzie komunikacji. Dostęp do SOW jest bezpłatny. Korzystanie z niego wymaga posiadania profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego.

Szczegółowych informacji o dofinansowaniach oraz elektronicznym załatwieniu formalności udzielają mieszkankom i mieszkańcom pracownicy Wydziału Integracji i Rehabilitacji MOPR w Gdańsku, tel. 58 320 53 42 (w godz. pracy Ośrodka).