• Start
  • Wiadomości
  • MOPR. Koszyczek dla seniora - dziś ostatni dzień zbiórki 

MOPR. Koszyczek dla seniora - słodki i od serca. Dziś ostatni dzień zbiórki 

Jeszcze tylko dzisiaj wspólnie możemy sprawić, że wielkanocny czas będzie wyjątkowy i radosny dla samotnych, schorowanych starszych osób w Gdańsku. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca, by ofiarować potrzebującym seniorkom i seniorom np. żywność i drobne, świąteczne upominki
( Publikacja: 12.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na nasze wsparcie czeka ponad 70 podopiecznych gdańskiego MOPR
Na nasze wsparcie czeka ponad 70 podopiecznych gdańskiego MOPR
Fot. Mat. prasowe MOPR

Na takie wsparcie czeka ponad 70 podopiecznych gdańskiego MOPR. To osoby samotne, uboższe, które nie mogą liczyć na troskę i pomoc rodziny. Zachęcamy, aby przekazać dla nich pełnowartościowe, hermetycznie zapakowane produkty żywnościowe m.in. kawę i herbatę, konserwy mięsne i rybne, majonez, miód, dżemy, owoce kandyzowane, makaron i olej oraz słodycze. Co roku seniorki i seniorzy cieszą się też bardzo z ofiarowanych im drobiazgów, np. stroików, haftów i koronek z wielkanocnymi motywami. Wzruszają się, kiedy do paczek dołączona jest kartka z życzeniami od darczyńcy.

Produkty żywnościowe lub gotowe paczuszki dla osób starszych prosimy dostarczyć do magazynu w budynku MOPR przy ul. Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie, w godzinach pracy instytucji (kontakt tel. dla darczyńców: 797 909 119). Przed świętami przekażą je sędziwym podopiecznym pracownicy socjalni Ośrodka. Zbiórka potrwa do wtorku, 12 kwietnia br. W tym roku akcję wspiera wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

oprac. AU