• Start
  • Wiadomości
  • Listopadowa sesja Rady Miasta Gdańska. W przeddzień rozmowa z radnymi - środa g. 10.00

Listopadowa sesja Rady Miasta Gdańska. W przeddzień rozmowa z radnymi - środa g. 10.00

LVI sesja rady Miasta Gdańska zaplanowana jest na czwartek, 24 listopada. W przeddzień obrad zapraszamy do obejrzenia programu „Wszystkie Strony Miasta”, w którym o szczegóły posiedzenia zapytamy radnych ze wszystkich klubów w radzie.
( 22.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gośćmi w studiu będą: (od lewej) Bogdan Oleszek - Wszystko dla Gdańska, Kamila Błaszczyk - Koalicja Obywatelska i Elżbieta Strzelczyk - Prawo i Sprawiedliwość
Gośćmi w studiu będą: (od lewej) Bogdan Oleszek - Wszystko dla Gdańska, Kamila Błaszczyk - Koalicja Obywatelska i Elżbieta Strzelczyk - Prawo i Sprawiedliwość
fot. Grzegorz Mehring, Dominik Paszliński/gdansk.pl

Budżet Gdańska 2023 już w Radzie Miasta

Prezydent Miasta Aleksandra Dulkiewicz przekazała Radzie Miasta Gdańska budżet na rok 2023. Nie będzie on łatwy. Komisje RMG i poszczególni radni zapoznają się z tym dokumentem, ale decyzję w sprawie przyjęcia budżetu podejmą na sesji grudniowej.

Poczuć się przedstawicielem ONZ. Ćwierć tysiąca uczniów z całego kraju przyjechało do Gdańska 

Na sesji listopadowej, czyli LVI sesji Rady Miasta Gdańska pojawią się natomiast inne kwestie związane z finansami np. ważna społecznie sprawa podniesienia wynagrodzeń dla rodzin zastępczych i zawodowych. Dlaczego uposażenia te muszą iść w górę i w jakiej wysokości? Czy należy tu spodziewać się różnicy zdań wśród radnych?

Listopadowa sesja Rady Miasta Gdańska

W porządku obrad znalazł się też wniosek w sprawie nadania jednemu ze skwerów w śródmieściu imienia ks. Stanisława Bogdanowicza. W jakim miejscu on będzie? Czy jest zgoda wśród radnych co do lokalizacji i czy miejsce to akceptuje to rodzina zmarłego 5 lat temu księdza?

Radni wydadzą też 11 opinii dotyczących możliwych lokalizacji kasyn w mieście. Postaramy się dowiedzieć, dlaczego w tej sprawie decyduje Rada Miasta? Będzie też głosowanie oświadczenia o udzielaniu poparcia rządowi w kwestii domagania się odszkodowań za II wojnę światową od Niemiec i Związku Sowieckiego. O szczegóły również zapytamy naszych gości, a zaproszenie do studia przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk - wiceprzewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk - radna klubu Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek -radny klubu Wszystko dla Gdańska

Porządek LVI sesji RMG (67.65 KB)

'Wszystkie Strony Miasta” - środa godz. 10.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!