Letnia Szkoła Ratownictwa dla młodych plażowiczów - nauka i wakacyjna przygoda

Letnia Szkoła Ratownictwa na kąpielisku w Brzeźnie to zajęcia dla plażowiczów w wieku od 6 do 14 lat, które odbywają się w wakacyjne soboty. Cykl powstał, by przybliżyć młodym ludziom ideę ratownictwa i bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Na zajęcia można przyjść choćby tylko raz, albo uczęszczać systematycznie. Wstęp wolny, wymagane wcześniejsze zapisy.
10.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu młody ratownik w czerwonej koszulce i czapce, prowadzi zajęcia na plaży dla grupy dzieci, które noszą białe koszulki z napisem Mały Ratownik . W tle widać plażowe zaplecze z ludźmi oraz różne dekoracje.
Letnia Szkoła Ratownictwa - wakacyjna przygoda z dozą ważnej nauki
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pływalnie GOS czynne w wakacje. Sprawdź, jak i kiedy działają

Letnia Szkoła Ratownictwa w Brzeźnie

Zajęcia odbywać będą się w każdą sobotę aż do 31 sierpnia. Na każdy dzień obowiązywać będą osobne zapisy, by umożliwić skorzystanie z zajęć jak największej liczbie osób. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem udziału jest rezerwacja miejsca na konkretny termin oraz akceptacja regulaminu. Każdy uczestnik na pierwsze zajęcia musi przynieść wypełnione oświadczenie.

 TUTAJ znajdziesz formularz zapisów na wszystkie terminy

Plan sobotnich zajęć przedstawia się następująco

  • godz. 9:30 – 10:30: grupa 6-8 lat
  • godz. 10:30 – 11:30: grupa 9-11 lat
  • godz. 11:30 – 12:30: grupa 12-14 lat

Miejsce zajęć: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

Na czym polegają zajęcia w Letniej Szkole Ratownictwa? 

Letnia Szkoła Ratownictwa jest projektem edukacyjnym z zakresu profilaktyki bezpiecznej kąpieli. Ma formę zajęć na świeżym powietrzu. W programie:

  • doskonalenie pływania,
  • zasady bezpiecznej kąpieli,
  • podstawy pierwszej pomocy,
  • zapoznanie się w praktyce z pracą i sprzętem ratowników.

Każda z lekcji prowadzona jest przez doświadczonych ratowników, instruktorów oraz trenerów pływania. Letnia szkoła odbywa się już po raz siódmy.

- Przez ostatnie lata w zajęciach uczestniczyły setki młodych adeptów. Część z nich stawia już pierwsze kroki w dorosłym ratownictwie - mówi Łukasz Iwański, kierownik kąpielisk i obiektów nadmorskich Gdańskiego Ośrodka Sportu, pomysłodawca projektu. - Wspierany przez nas projekt stanowi uzupełnienie oferty miasta w zakresie profilaktyki bezpiecznej kąpieli. Każdy uczestnik będzie miał możliwość poczucia się jak prawdziwy ratownik. Dowie się także, jak wykorzystywać profesjonalny sprzęt ratowniczy w praktyce - będą to między innymi deski ratownicze, kajaki.

"Dzieci zawsze biegną z wiatrem", czyli jak nie zgubić swej pociechy na plaży?

Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne
Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Kąpieliska Morskie w Gdańsku, Fundacja RC. Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy