Lechia z walkowerem, ale też z innymi karami za rzucane race przez pseudokibiców

Ostatni mecz sezonu 2022/2023 piłkarze Lechii Gdańsk rozgrywali w Gliwicach z Piastem. W drugiej połowie pseudokibice Biało-Zielonych rzucali na murawę zapalone race. Sędzia przerywał spotkanie, by ostatecznie je zakończyć w 79. minucie. W środę, 31 maja, Ekstraklasa S.A. potwierdziła, że Lechia ten mecz przegrała walkowerem. Nałożyła na gdański klub także inne kary.
31.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piłkarze na murawie nad nimi wielka dymna mgła
Tak było 20 maja w Gdańsku podczas meczu Lechii z Legią Warszawa. Tydzień później w Gliwicach pseudokibice Biało-Zielonych rzucali na murawę boiska zapalone race
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Ostatni mecz sezonu Lechii 

W sobotę, 27 maja, rozgrywano ostatnią kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Lechia, która już wcześniej spadła do pierwszej ligi, grała w Gliwicach z Piastem. Po pierwszej połowie Biało-Zieloni prowadzili 1:0 po golu Marco Terrazinno.

Mecz niestety został przerwany w 79. minucie, bo pseudokibice gdańskiej drużyny rzucali race na boisko. To oznacza porażkę walkowerem.

Na boisku było 1:0, ale pseudokibice rzucali race na boisko

Ekstraklasa S.A. potwierdza

Sytuację z meczu Piasta z Lechią musiała jeszcze ocenić Komisja Ligi. W środę, 31 maja, wydano decyzję.  

Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 34. kolejki Piast Gliwice – Lechia Gdańsk jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gości.


Dodatkowo – po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN –Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

- czytamy w komunikacie

David Badia nie będzie trenerem Lechii

Lechia sezon zakończyła z 30 punktami na przedostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy. W przyszłym sezonie ma zagrać w pierwszej lidze. O przyszłości klubu na konferencji prasowej mówił dyrektor sportowy Łukasz Smolarow. Konkretów - poza tym, że kadra zespołu bardzo się zmieni - na razie nie było. Wśród kandydatów na nowego szkoleniowca jest podobno sześciu polskich trenerów  

David Badia szkoleniowcem pozostaje do 30 czerwca 2023 roku. Klub umowy nie przedłużył także z trenerem asystentem, Alberto Vázquezem.

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta