Lechia przegrywa walkowerem w Gliwicach. Na boisku było 1:0, ale pseudokibice rzucali race na boisko

W sobotę, 27 maja, rozgrywano ostatnią kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Lechia, która już wcześniej spadła do pierwszej ligi, grała w Gliwicach z Piastem. Po pierwszej połowie Biało-Zieloni prowadzili 1:0 po golu Marco Terrazinno. Mecz niestety został przerwany w 79. minucie, bo pseudokibice gdańskiej drużyny rzucali race na boisko. To oznacza porażkę walkowerem.
27.05.2023
Raca na murawie, w tle stoją piłkarze
W Gliwicach race rzucane przez gdańskich "kibiców" sprawiły, że zamiast zwycięstwa Lechii - będzie porażka

Race na boisku

Wynik meczu Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk niczego nie zmieniał w tabeli. Było wiadomo, że gliwiczanie zajmą piąte miejsce, Biało-Zieloni przedostatnie, siedemnaste. Lechia spadła z ekstraklasy, ale sezon chciała zakończyć pozytywnie, czyli zwycięstwem.

Było blisko, ale wszystko zepsuli kibice. Pseudokibice

W drugiej połowie z sektora gości stadionu w Gliwicach poleciały race na boisko. Sędzia Marcin Kochanek przerwał spotkanie a zawodnicy obu zespołów zeszli do szatni. Była 71. minuta, Lechia prowadziła 1:0.

Gol na 1:0

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego pożegnania 42-letniego Jakuba Szmatuły, który zakończył sportową karierę. Bramkarz Piasta przez większość kariery związany był z gliwickim klubem, zdobył trzy medale mistrzostw Polski - brązowy, srebrny i złoty.

Szmatuła wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce, ale już w 2. minucie został zmieniony przez Frantiska Placha. I Plach w 29. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Dominik Piła minął Miguela Munoza, wgrał w pole karne. Do piłki doszedł Marco Terrazzino, który technicznym strzałem strzelił na 1:0 dla Lechii.

Race znowu na boisku, mecz przerwany

Kibice Lechii race odpalili około 64. minuty, które rzucili je na boisko. Sędzia przerwał mecz. W 71. minucie piłkarze obu zespołów zeszli z boiska, wrócili na murawę siedem minut później. Niedługo po wznowieniu gry pseudo fani Lechii ponownie rzucili racami. Arbiter - słusznie - zakończył spotkanie. To oznacza, że zamiast zwycięstwa, Lechia przegra walkowerem 0:3

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1). Mecz przerwany - 3:0 dla Piasta