• Lechia vs Chrobry Głogów 1:0. Niskie, ale pewne zwycięstwo

Lechia vs Chrobry Głogów 1:0. Niskie, ale pewne zwycięstwo - gdańska drużyna na dobrej drodze

Jest naprawdę dobrze: to był kolejny mecz bez straconej bramki. Zwycięskiego gola strzelił Thomas Bobcek. Lechia po 18 kolejkach Fortuna 1. Ligi ma 32 punkty, jest w ścisłym czubie tabeli i ma realne widoki na awans do ekstraklasy. W tym roku kalendarzowym zostało do rozegrania już tylko jedno spotkanie - w sobotę 16 grudnia, na wyjeździe, z mocnym Motorem Lublin. Będzie ciekawie.
09.12.2023
Czterej zawodnicy w walce o piłkę
Lechia miała przewagę w meczu z Chrobrym, zasłużenie wygrała 1:0. Od lewej, w biało-zielonych strojach, trzej gdańscy zawodnicy: Iwan Żelizko, Rifet Kapić i Camilo Mena, który walczą o piłkę z zawodnikami drużyny przeciwnej

Gdańska ofensywa - mogło być lepiej

Nieco irytująca była niska skuteczność Lechii pod bramką rywali. Mieliśmy mnóstwo szybkich i składnych akcji ofensywnych, ale na końcu zwykle czegoś brakowało. A to podanie nie dość dokładne, a to zamiast strzelać ktoś próbował odegrać do lepiej ustawionego kolegi. Widać jednak, że jest potencjał, który na wiosnę powinien dać dużo radości gdańskim kibicom.

• Zwycięska bramka padła w 41 minucie. Iwan Żelizko uderzył mocno zza pola karnego, bramkarz gości sparował piłkę przed siebie - dopadł do niej Tomas Bobcek i z bliska strzelił do siatki.

Niestety nie zawsze Bobcek umiał zachować się tak przytomnie. Dwie inne sytuacje zmarnował, choć powinny zakończyć się golem.

Podobnie sporo do zarzucenia mogą mieć sobie inni zawodnicy ofensywni Lechii.

Dobry mecz Lechii. Dwa gole, które dały pewne zwycięstwo

Liczby też na korzyść Lechii

Statystyki pokazują, że gdańszczanie mieli kontrolę nad meczem. I warto mieć świadomość, że to nie byle co, ponieważ Chrobry przyjechał do Gdańska po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu.

• strzały na bramkę: 14 do 7 dla Lechii
  • strzały celne: 7 do 1
  • posiadanie piłki: 51 proc. do 49 proc. dla Lechii
  • jedynie pod względem rzutów rożnych Chrobry górował nad gdańszczanami: 13 do 4, ale na szczęście nic nie był w stanie wskórać.

Wiosna da Lechii awans?

Lechia gra mądrze i ładnie dla oka. Jeśli za tydzień przywiezie z Lublina przynajmniej remis, kibice będą mieli prawo do optymizmu przed wznowieniem rozgrywek na wiosnę.

Przerwa zimowa powinna wzmocnić biało-zielonych, po raz pierwszy pojadą razem na obóz szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia, będzie czas, by się lepiej zgrać i dopracować szczegóły. W przygotowaniach ma już uczestniczyć kapitan drużyny Luis Fernandez, który wraca do drużyny po długiej kontuzji.

Derby na śniegu nie dla Lechii. Szymon Marciniak dał w Gdyni dwie czerwone kartki i rzut karny

Kilka słów o kibolach

Jedyne, co naprawdę może niepokoić, to zachowanie kiboli. Zazwyczaj kibic pomaga swojej drużynie w osiągnięciu zwycięstwa. Tymczasem w Gdańsku po raz kolejny zdarzyło się zupełnie na odwrót. Kibole zadymili kompletnie stadion racami. Na murawie dym znacznie ograniczył widoczność. Sędzia przerwał mecz, kazał zawodnikom zejść z płyty boiska do szatni. Wiatru nie było, więc dym długo wisiał nad murawą. Gdyby sędzia się uparł, mógłby doprowadzić do walkowera na korzyść Chrobrego. Na szczęście poczekał ponad 20 minut i mecz wznowiono, mimo że powietrze wciąż jeszcze było “siwe”.

LECHIA GDAŃSK - CHROBRY GŁOGÓW 1:0