Lechia - Chrobry Głogów

- Niektórzy już przypisują nam trzy punkty, ale my mocno stąpamy po ziemi. A my gramy z najgroźniejszym przeciwnikiem - zaznacza Szymon Grabowski, trener Lechii, która w sobotę, 9 grudnia na Polsat Plus Arenie Gdańsk podejmie Chrobrego Głogów. Początek spotkania o godz. 17.30.
08.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piłkarz w jasnym stroju przyjmuje piłkę na klatę. Za nim - po lewej - dwóch graczy w niebieskich strojach
W pierwszym grudniowym meczu Lechia po dobrej grze pokonała Miedź Legnica 2:0
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Lechia i Chrobry – zupełnie inne drużyny

Lechia meczem z Chrobrym rozpoczyna rundę rewanżową. Lechia ma 29 punktów, zajmuje trzecie miejsce w Fortuna 1. Lidze. Na inaugurację sezonu - 22 lipca, czyli niespełna pięć miesięcy temu - gdańszczanie wygrali dość niespodziewanie w Głogowie 4:2.

Kto wierzył, że Lechia wygra w Głogowie? Kto wierzył, że wygra tak wysoko? Lechia po zwycięstwie 4:2 z Chrobrym przez ponad dwie doby była liderem pierwszej ligi a Luis Fernandez z trzema golami po pierwszej kolejce jest liderem klasyfikacji strzelców. Wymarzony debiut Biało-Zielonych. Brawa dla trenera Szymona Grabowskiego i jego zawodników - pisaliśmy w naszej pomeczowej relacji z tamtego spotkania.

- To był bardzo dobry mecz Lechii, ale nie ma sensu do niego wracać. Lechia dziś jest inną drużyną niż wtedy. Chrobry też jest w tej chwili na innym poziomie, pod wodzą innego trenera - zaznacza Szyman Grabowski, szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Najgroźniejszy przeciwnik

Chrobry z 18 punktami zajmuje 15. pozycję.

- Nasz najbliższy przeciwnik będzie najgroźniejszy. To nie jest kurtuazja z mojej strony, tylko chłodna ocena tego co Chrobry prezentuje na ten moment a jest to drużyna bardzo dobrze zorganizowana, przede wszystkim w defensywie. Bardzo dobrze egzekwująca stałe fragmenty gry. To zespół, który od trzech kolejek tylko i wyłącznie wygrywa - komplementuje najbliższego rywala trener Grabowski.

Ostatnie trzy zwycięstwa Chrobrego: u siebie ze Zniczem Pruszków 1:0, na wyjeździe z Resovią Rzeszów 1:0 i u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0. Mecz w poprzedniej kolejce z Zagłębiem Sosnowiec ze względu na złe warunki atmosferyczne został odwołany.

Dobry mecz Lechii. Dwa gole, które dały pewne zwycięstwo z Miedzią

Na co liczy Lechia?

- Moich zawodników stać na więcej, pokazują to podczas codziennych treningów, ale też meczów. Plusami mojego zespołu na pewno są organizacja, po stracie piłki przejście z ataku do obrony - mówi trener Biało-Zielonych. - Niektórzy już przypisują nam trzy punkty, ale my mocno stąpamy po ziemi. Mam nadzieję, że przede wszystkim w głowach będziemy dobrze przygotowani do tego pojedynku. 

Spotkanie Lechii z Chrobrym odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, na Polsat Plus Arenie Gdańsk o godz. 17.30. Będzie ostatnim w tym roku w Gdańsku. Biało-Zielonych tydzień później - 16 grudnia - czeka jeszcze wyjazdowe starcie z Motorem Lublin.

 

TV

Wodorowce dla Gdańska