• Start
  • Wiadomości
  • Lech Wałęsa chory na Covid-19. Były prezydent zapowiada, że nie rozstanie się z maseczką

Lech Wałęsa chory na Covid-19. Były prezydent zapowiada, że nie rozstanie się z maseczką

Były prezydent Polski poinformował w piątek, 21 stycznia, na swoim profilu na Facebooku, że zaraził się koronawirusem. Reakcja internautów była natychmiastowa. Informację tę skomentowało tylko w pierwszych godzinach 1,4 tys. osób, które, w większości, życzą prezydentowi Wałęsie szybkiego powrotu do zdrowia.
( Publikacja: 21.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Lech Wałęsa jest zakażony koronawirusem
Lech Wałęsa poinformował, że jest zakażony koronawirusem
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

- Nie mogę uwierzyć! Po pierwsze: trzy razy zaszczepiony, po drugie: pobrane trzy wymazy. Jestem zainfekowany. Ból głowy, nie mogę rozgrzać ciała, odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała - napisał na swoim profilu FB Lech Wałęsa. - Po tej nauczce nie będę rozstawać się z maseczką.

Wśród tysięcy wpisów internautów pojawił się m.in. komentarz dra Bartosza Fiałka, lekarza - specjalisty w dziedzinie reumatologii.

- Szanowny Panie Prezydencie, szczepionki przeciw COVID-19 (a już szczególnie przyjęcie cyklu podstawowego wspartego dawką przypominającą) świetnie chronią przed ciężkimi powikłaniami choroby, jak hospitalizacja tudzież zgon. Z uwagi na pojawienie się nowego, lepiej transmitującego się oraz uciekającego odpowiedzi odpornościowej wariantu, ochrona przed zachorowaniem istotnie się zmniejsza. W przypadku opisywanych przez Pana objawów wydaje się, że na tę chwilę należy zastosować standardowe leczenie, jak w infekcjach wirusowych dróg oddechowych: leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe, odpoczynek, picie dużej ilości płynów oraz częste wietrzenie pomieszczenia. Wskazana jest również kontrola saturacji przy pomocy domowego pulsoksymetru – napisał dr Fiałek.

 

W całym kraju przybiera na sile piąta fala pandemii. W piątek, 21 stycznia 2022 r., ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 665 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia Covid-19. Na Pomorzu stwierdzono 2251 zachorowań, a w Gdańsku - 701.

Były prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ma 78 lat. Pomimo zaawansowanego wieku pozostaje aktywny. Regularnie przyjmuje też gości, z kraju i zza granicy, w swoim biurze mieszczącym się w Europejskim Centrum Solidarności.