• Start
  • Wiadomości
  • Laureaci V edycji konkursu “Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” wybrani

Laureaci V edycji konkursu “Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” wybrani

Miasto Gdańsk co roku wybiera swoich najbardziej aktywnych i przedsiębiorczych mieszkańców - takich, którzy swoimi przedsiębiorczymi działaniami przyczyniają się do rozwoju społecznego i gospodarczego miasta. Wyłoniono laureatów piątej już edycji konkursu „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych”.
26.02.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przedstawiciele Fundacji Pomagamy, Nie Ziewamy pozują do pamiątkowego zdjęcia
Przedstawiciele Fundacji Pomagamy, Nie Ziewamy pozują do pamiątkowego zdjęcia
fot. GIP STARTER

Ideą konkursu “Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” jest wyróżnienie osób w różnym wieku i wywodzących się z różnych środowisk, stąd też tak szerokie spektrum kategorii plebiscytowych, jest ich w sumie siedem: od młodzieży, poprzez osoby działające na rzecz edukacji przedsiębiorczej, po imigrantów, przedsiębiorców i seniorów.

Przedsięwzięcie organizują Miasto Gdańsk, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości i Dziennik Bałtycki.

 

- Bardzo się cieszę, że już od pięciu lat doceniamy nie tylko działających od wielu lat, doświadczonych przedsiębiorców, ale także rozpoczynającą swoją biznesową drogę, przedsiębiorczą młodzież. To właśnie w nich tkwi potencjał i to oni w przyszłości będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju naszego miasta. Gratuluję wszystkim laureatom i nominowanym – mówi Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska.

 

Zwycięzców wyłoniły równolegle dwie kapituły - konkursowa oraz złożona z mieszkańców, którzy wskazywali swoje wybory w internetowym głosowaniu przeprowadzonym przez Dziennik Bałtycki.

Oto zwycięzcy:

 

  • W kategorii seniorów zwyciężyły panie Anna Miękina, Halina Domagała, Maria Cuper i Genowefa Bruzda, które własnoręcznie robią czapki dla dzieci syryjskich żyjących w obozach dla uchodźców oraz Andrzej Nawrocki dbający o zachowanie pamięci po Stoczni Gdańskiej sprzed lat.

 

 

  • W kategorii przedsiębiorców społecznych wygrali Marcin Zabojszcz - twórca programu lojalnościowego dla mieszkańców dzielnicy Zaspa Młyniec oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 27 "Europejczyk".

 

  • W kategorii przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie zwyciężyli Fundacja Inicjowania Rozwoju Up Foundation prowadzona przez Monikę Hinc oraz Rafał Kulaszewicz i Tomasz Pogonowski współtworzący Fundację Pomagamy, Nie Ziewamy.

 

  • W kategorii edukacja wygrali Marcin Stiburski - twórca Szkoły Minimalnej oraz Bartosz Chyś - inicjator akcji Digitalni-kreatywni.

 

  • Za wspieranie marki Gdańska doceniono Fundację Galar Gdański prowadzoną przez małżeństwo Beaty i Piotra Kozłowskich oraz Stocznię Cesarską.

 

  • Dodatkowo wyróżnieni zostali Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki - mieszkańcy - miłośnicy lokalnej historii i piękna swoich dzielnic, o którym opowiadają podczas ogólnodostępnych spacerów

 

 

- 47 nominowanych w siedmiu kategoriach i ponad 100 tysięcy głosujących online, za co serdecznie dziękujemy. Zwycięzcy wszystkich kategorii przyczyniają się do rozwoju naszego miasta, postrzegania Gdańska, jako przedsiębiorczego, otwartego i bardzo nowoczesnego. – mówi Tomasz Szymczak, prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, zarządzanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości. - Wszyscy uczestnicy konkursu pokazali, że obok codziennej pracy, obok innowacyjności, przedsiębiorczości czy kreatywności, równie ważne są takie wartości jak otwartość, różnorodność i chęć pomagania innym. 

W tym roku z powodu pandemii nie mogła odbyć się tradycyjna gala konkursu, zwycięzcy odbierali statuetki i dyplomy w siedzibie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

 

oprac. IB

 

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta