Latem FlixBus z Gdańska do ponad 140 miast i z rowerem za złotówkę

FlixBus ogłosił rekordową liczbę kierunków na lato, z Gdańska dostępne są bezpośrednie połączenia do ponad 140 miast. Dodatkowo, w lipcu pasażerowie mogą zarezerwować transport roweru za symboliczną złotówkę.
05.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu znajduje się autokar FlixBus marki Mercedes-Benz Tourismo, zaparkowany na otwartej przestrzeni. Na tylnym bagażniku zamontowane są dwa rowery, a tylna część autobusu jest ozdobiona grafiką przedstawiającą miasto w czerwonych barwach.
Autobus FlixBus
Fot. mat. FlixBus

Jeszcze przed końcem roku szkolnego PKP Intercity przedstawiło swoją letnią siatkę połączeń, przewoźnik autobusowy FlixBus ogłosił ją 4 lipca.  

W szczycie sezonu wakacyjnego pasażerowie FlixBusem mogą bezpośrednio z Gdańska dotrzeć do 13 krajów, w tym m.in. Słowacji, Szwecji, Norwegii, Francji i Włoch. Wszędzie z bagażem o wadze maks. 27 kg w cenie biletów (bagaż podręczny do 7 kg plus bagaż główny do 20 kg).

Pendolino z Warszawy do Gdańska w 2 godziny 25 minut. Wakacyjny rozkład jazdy PKP

Krajowe kierunki na wakacje z Gdańska

Przewoźnik umożliwia podróż do większości wakacyjnych miejscowości w Polsce, oferując także opcję linii nocnych, co pozwala rozpocząć pierwszy dzień urlopu od samego rana. 

Wśród kierunków znajdują się m.in.:

  • Kołobrzeg, Ustka, Rowy, Łeba
  • Zakopane
  • Giżycko, Nidzica

Zagraniczne kierunki na wakacje z Gdańska

FlixBus oferuje 13 międzynarodowych kierunków bezpośrednio z Gdańska, a wśród nich są takie kraje jak Czechy, Słowacja, Belgia, Węgry czy Włochy, a nawet Norwegia (z transferem promowym z Gdyni, wszystko w jednym bilecie).

Dla fanów zagranicznych kierunków w tegorocznej siatce połączeń znalazły się np.:

  • Werona, Florencja, Rzym
  • Paryż, Lille (Francja)
  • Bańska Bystrzyca, Bratysława, Zwoleń (Słowacja)

Na lotnisku w Gdańsku od ręki wyrobisz paszport tymczasowy

A może FlixBusem na lotnisko?

FlixBus oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do 22 lotnisk w Europie. W kraju zielone autobusy dojeżdżają do 10 największych portów lotniczych, w tym lotniska Chopina w Warszawie, z którego pasażerowie mogą dotrzeć do blisko 180 miast w Polsce i Europie. FlixBus z warszawskiego lotniska kursuje ponad 80 razy dziennie.

W krajowej siatce połączeń znajdują się również lotniska w Gdańsku, Szczecinie, Nowym Dworze Mazowieckim, Zielonej Górze, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Krakowie oraz Rzeszowie. Podróżujący dalej mogą skorzystać z dojazdu do lotniska w Berlinie.

 

Z rowerem na wakacje autobusem

FlixBus, wychodząc naprzeciw potrzebom fanom wakacji na dwóch kółkach, w lipcu wprowadził promocję, dzięki której można zabrać ze sobą rower w podróż za symboliczną złotówkę.

Aby to zrobić, wystarczy dodać swój jednoślad w zakładce „Pasażerowie” podczas dokonywania rezerwacji przejazdu. Autobusy FlixBusa są wyposażone w specjalne bagażniki rowerowe zamontowane na tyle pojazdu. W przypadku, gdy dana trasa nie jest obsługiwana przez autobus z bagażnikiem, można dokupić bagaż specjalny podczas rezerwacji. Wtedy rower zostanie przewieziony w luku bagażowym w specjalnym pokrowcu.

Pełna oferta przewoźnika dostępna jest na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej.

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska