Krystyna Janda w Gdańsku. Monodram aktorki w niedzielę

Krystyna Janda w niedzielę, 19 marca, wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Przedstawienie „My way” powstało z okazji 70. urodzin wybitnej polskiej aktorki.
13.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kobieta w cekinowej sukience rozkłada ręce szeroko
Krystyna Janda w monodramie „My Way” po raz kolejny udowadnia, że jest królową sceny
fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Dorota Kolak do fanów w Bibliotece Manhattan: „Zdecydowanie jestem gdańszczanką”

Premiera monodramu Krystyny Jandy, zatytułowanego „My way”, odbyła się 16 grudnia w Teatrze Polonia w Warszawie. W niedzielę, 19 marca, będzie okazja, by zobaczyć spektakl gościnnie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (ul. Bogusławskiego 1) dwukrotnie: o godzinie 16:00 i o godzinie 20:00.

Bilety (ostatnie sztuki), w cenie 70-160 zł, do kupienia online: bilety.teatrszekspirowski.pl i w kasie teatru, codziennie w godzinach 14:00-19:00 (w przypadku braku dostępnych biletów online, warto spróbować w kasie).

Osobiste wyznanie aktorki

Monodram „My way”, przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin, przybliża różne ciekawe fakty z jej bogatego życiorysu. To pełna emocji opowieść m.in. o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru. Pojawiają się w nim bardzo osobiste wspomnienia i aktualne odniesienia do życia aktorki, kraju i świata, w którym żyjemy. Jest w tym monodramie miejsce na śmiech i nadzieję, ale też na lęk i na łzy.

Za tekst i koncepcję monologu scenicznego odpowiada Krystyna Janda, kostium - mieniącą się lśniącymi cekinami suknię - przygotował ceniony polski projektant Tomasz Ossoliński. Rolę scenografii pełni, utrzymana w podobnym tonie, co kreacja aktorki, kurtyna, a efekty wizualne uzupełniają światła o różnych barwach, za które odpowiadają Rafał Piotrowski i Waldemar Zatorski.

kobieta w cekinowej sukience, w jednej ręce trzyma mikrofon, drugą dotyka włosów
To opowieść o życiu wyjątkowej artystki, ale i otaczającym nas świecie. Okazji do radości, wzruszeń i refleksji z pewnością nie zabraknie
fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Sercem związana z Gdańskiem

Krystyna Janda to wybitna aktorka teatralna i filmowa, a także ceniona reżyserka oraz dyrektorka artystyczna warszawskich teatrów i animatorka wydarzeń teatralnych. 

Jej życie zawodowe wielokrotnie na przestrzeni dekad było związane z Gdańskiem. Tutejsza publiczność mogła ją oglądać m.in. w spektaklu „Twój anioł Wolność ma na imię” w Stoczni Gdańskiej, zrealizowanym na 30-lecie Sierpnia. W 2019 roku na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się premiera spektaklu operowego „Hrabina” Stanisława Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy.

Krystyna Janda dla naszego portalu: „W Gdańsku spędziłam szczęśliwe dni”

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska