• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Prezydenci największych miast spotkali się w Warszawie, by omówić dalsze działania

Koronawirus. Prezydenci największych miast spotkali się w Warszawie, by omówić dalsze działania

W Warszawie, 11 marca spotkali się prezydenci największych miast w sprawie działań dotyczących koronawirusa. Apelowali do rządu o zdecydowanie działania w ważnych w obliczu profilaktyki kwestiach.
( 11.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezydenci największych miast Polski spotkali się w stołecznym ratuszu 11 marca by porozmawiać
Prezydenci największych miast Polski spotkali się w stołecznym ratuszu 11 marca by porozmawiać
Fb Aleksandra Dulkiewicz

 

- Dla nas istotne jest, żeby wprowadzać w życie specustawę. Potrzebujemy aktów prawnych, bo dzisiaj nie mamy podstaw prawnych, żeby móc cofnąć wydane już zgody na imprezy masowe – powiedziała podczas konferencji po spotkaniu z prezydentami miast Aleksandra Dulkiewicz. - Koronawirus to duże wyzwanie, szczególnie w naszych metropoliach. Wspólnie z prezydentami miast rozmawialiśmy dzisiaj o tym, co jeszcze możemy zrobić dla naszego bezpieczeństwa. O zamknięciu szkół poinformował już pan premier, ale jutro i w piątek będziemy organizowali opiekę.  Zamknięcie miejsc publicznych, szczególnie tych chętnie odwiedzanych w tej sytuacji jest niestety koniecznością. O szczegółach decyzji będziemy informowali w najbliższych godzinach. Dziękuję za współpracę i zrozumienie dla tych niełatwych decyzji – dodała prezydent Gdańska.

Jutro (12 marca) w Gdańsku odbędzie się kolejne posiedzenie miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania mówił o innej, bardzo istotnej dla metropolii kwestii: - Chodzi o odzież ochronną i maski, w trybie pilnym potrzebujemy zaopatrzenia w tym względzie, ponieważ personel medyczny odmówi pracy bez tych strojów. NFZ powinno natychmiastowo przesunąć część środków z różnych wydziałów szpitali na oddziały zakaźne. W przypadku Poznania jest to szpital miejski, gdzie są 32 łóżka na oddziale zakaźnym. Nie czekając na dyspozycje rządu, wczoraj rada miasta przeznaczyła 500 tys. zł na dodatkowe 30- kilka miejsc.

Po spotkaniu w ratuszu, prezydenci metropolii udali się na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, w którym udział biorą także marszałkowie województw. 

Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, zamknięte instytucje kultury

 

Zapis konferencji po spotkaniu prezydentów w stołecznym ratuszu: