• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Dezynfekcja poręczy, uchwytów i przycisków. Autobusy i tramwaje codziennie myte

Koronawirus. Dezynfekcja poręczy, uchwytów i przycisków. Autobusy i tramwaje codziennie myte

Każdego dnia, zazwyczaj wieczorem, kiedy po zakończeniu trasy pojazdy zjeżdżają do zajezdni tramwajowej bądź autobusowej, w każdym z nich pojawia się 9-osobowa ekipa osób ze ścierkami, myjkami i środkami dezynfekującymi. Dokładnie czyszczą wnętrza, ze szczególnym naciskiem na elementy, których w ciągu dnia dotykają pasażerowie.
16.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pojazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku są myte codziennie, pracownicy (obecnie zakładający dodatkowo maseczki na twarz) czyszczą poręcze, uchwyty i przyciski, krzesełka, szyby i obudowę pojazdów
Pojazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku są myte codziennie, pracownicy (obecnie zakładający dodatkowo maseczki na twarz) czyszczą poręcze, uchwyty i przyciski, krzesełka, szyby i obudowę pojazdów
fot. Anna Rezulak/KFP

 

Co istotne, gdańskie autobusy i tramwaje są regularnie myte, każdego dnia, od wielu lat. To standardowa procedura. Panująca pandemia koronawirusa nie miała wpływu na wprowadzenie takich działań.

Sprzątaniem pojazdów zarządzanych przez miejską spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje zajmuje się zewnętrzna firma. Codziennie, za pomocą środków dezynfekujących, pracownicy (obecnie zakładający dodatkowo maseczki na twarz) czyszczą dokładnie wszystkie poręcze, uchwyty i przyciski, z których korzystają podczas przejazdów pasażerowie. Standardowo sprzątane są również krzesełka, szyby i obudowa pojazdów.

Standardowe sprzątanie po zakończonej trasie prowadzone jest także w pojazdach zewnętrznych firm transportowych, które realizują kursy na miejskich liniach na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MYCIA POJAZDÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

 

W ramach działań profilaktycznych wobec koronawirusa, decyzją Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, od 6 marca - do odwołania - we wszystkich pojazdach miejskich, na każdym przystanku gdzie wysiadają bądź wsiadają pasażerowie, otwierane są wszystkie drzwi. Robią to zdalnie kierowcy i motorniczowie. Jednocześnie wyłączono przyciski dedykowane pasażerom, którzy korzystali z nich chcąc otworzyć drzwi danego pojazdu.

Zawieszona została również sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w autobusach i tramwajach. Pasażerowie muszą zaopatrzyć się w bilety jednorazowe w kasach ZTM, kioskach bądź biletomatach.


CZYTAJ TAKŻE:

Punkty Obsługi Klienta ZTM w Gdańsku nieczynne od poniedziałku, 16 marca, do odwołania

Pamiętaj: komunikacja miejska jeździ rzadziej - jak w ferie