• Start
  • Wiadomości
  • Konferencja dla rodziców. Jak zadbać o dobrostan psychiczny dziecka?

Jak zadbać o dobrostan psychiczny dziecka? Rodzicu, zarejestruj się i weź udział w czwartek

Jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych? Jakie szczególne potrzeby edukacyjne ma dziecko z ADHD?, depresja u dzieci i rola rodziców i szkoły w jej rozpoznaniu - to tematy konferencji dla rodziców, która odbędzie się 23 maja w Gdańsku. Aby wziąć udział w konferencji, trzeba się wcześniej zarejestrować. 
09.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać młodą kobietę i chłopca w okularach, którzy stoją w jasnym pomieszczeniu, prawdopodobnie w szkole. Kobieta uśmiecha się i trzyma ręce chłopca, który wydaje się być szczęśliwy i nosi plecak z zielonymi elementami, przypominającymi dinozaura.
Fot. materiały organizatora

5. Ogólnopolska Konferencja SM w Gdańsku. Można się zarejestrować

Szkoła Podstawowa nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku zaprasza na konferencję dla rodziców "Jak dzisiaj mogę zadbać o psychiczny dobrostan mojego dziecka? Wyzwania rodzicielskie związane z bezpieczeństwem cyfrowym oraz szczególnymi potrzebami dzieci", która odbędzie się 23 maja 2024 roku w  godzinach od 16.00 do 20.00.

Udział w konferencji jest otwarty i nieodpłatny pod warunkiem uprzedniej rejestracji online. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Plan konferencji:

16.00-17.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 4-8) - Maciej Dębski, Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
  • „Dzieci wybitnie zdolne jako uczniowie o szczególnych potrzebach edukacyjnych” - Monika Gołubiew-Konieczna, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 7 w Gdańsku.

17.00-18.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 0-3) - Maciej Dębski, Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
  • „Depresja często nie wygląda tak jak nam się wydaje - o depresji u dzieci i roli rodziców i szkoły w jej rozpoznaniu” - Bogumiła Kwidzińska, psychoterapeutka, socjolog i pedagog.

Badania profilaktyczne mogą uratować życie. Bezpłatnie i bez kolejki, wybierz badanie dla siebie

18.00-19.00:

  • „Dziecko z ADHD ma szczególne potrzeby edukacyjne - o tym, jakie rozwiązania i metody mogą zostać zastosowane w domu i w szkole celem wsparcia rozwoju edukacyjnego oraz zapobieżenia powikłaniom ADHD u dziecka” - Joanna Chromik-Kovacs, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST”, dyrektor PPP nr 1 w Gdańsku.
  • „Szkoła & Rodzina ucznia - współpraca czy walka o władzę?” - dr Joanna Doroszuk - pracownik naukowy w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej IP UG.

19.00-20.00:

  • „Moje dziecko potrzebuje w szkole Waszego wsparcia - o tym co jest potrzebne, ażeby dziecko nienormatywne było wartościowym członkiem społeczności klasowej i szkolnej, a nie problemem” - panel dyskusyjny z udziałem rodziców i ekspertów.



TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania