Komunikacja miejska w okresie Bożego Ciała

W czwartek, 30 maja, w Boże Ciało, autobusy i tramwaje będą jeździć według świątecznych rozkładów jazdy, bez dodatkowych zmian. Natomiast w piątek 31 maja, w związku ze spodziewaną niższą frekwencją, zgodnie z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, na większości linii autobusowych i tramwajowych obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Część linii będzie funkcjonować według specjalnych rozkładów, które uwzględniają dodatkowe kursy do miejsc pracy.
28.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia procesję religijną, która odbywa się na ulicy obok przystanku tramwajowego. Po lewej stronie widzimy grupę młodych chłopców ubranych w białe alby i czerwone peleryny, niosących świece i inne liturgiczne przedmioty. Za nimi idą dorośli uczestnicy procesji, niektórzy niosą baldachim nad figurą lub obrazem religijnym. Po prawej stronie zdjęcia znajduje się tramwaj w kolorach czerwono-białym, oznaczony numerem 1124, stojący na przystanku. Na przodzie tramwaju widoczna jest destynacja Nowy Port Oliwka . W tle widać drzewa oraz niskie budynki, co sugeruje, że miejsce to jest zalesione i znajduje się w spokojnej, mieszkalnej okolicy. Ludzie na procesji i przechodnie obserwują wydarzenie z zaciekawieniem.
W Boże Ciało, autobusy i tramwaje będą jeździć według świątecznych rozkładów jazdy, a w piątek, 31 maja, na większości linii autobusowych i tramwajowych obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
 
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
 
Czwartek, 30 maja, Boże Ciało
 
Na liniach autobusowych i tramwajowych obowiązywać będą niedzielne (świąteczne) rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian.

Zmiany na skrzyżowaniach al. Grunwaldzkiej z al. Wojska Polskiego i ul. Szymanowskiego

Piątek, 31 maja
 
Autobusy:
 
Linie 106, 138, 167
 
Dodatkowe kursy rano i po południu
 
Linie 112, 115, 184, 186, 200, 289 
 
Zwiększona liczba kursów rano
 
Linia 126
 
Specjalny rozkład jazdy, liczba kursów do/z Żukowa jak w dni powszednie
 
Linia 174
 
Specjalny rozkład jazdy, liczba kursów do/z Starej Piły jak w dni powszednie
 
Linia 232
 
Uruchomienie kursów rano i po południu
 
Linia 262
 
Autobusy będą jeździć przez cały dzień z częstotliwością co 20 minut
 
Linia 283
 
Uruchomienie linii z rozkładem jazdy zbliżonym do powszedniego
Tramwaje:
 
Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia 7 na stałej trasie, wg specjalnego rozkładu jazdy - tramwaje będą jeździć w godzinach szczytu co 20-30 minut.
 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska