Więcej kursów na gdańskie plaże i do zoo. Wakacyjne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej

Co roku, komunikacja miejska w Gdańsku w wakacje nieco się zmienia - przygotowano więcej kursów na gdańskie plaże i do zoo, wprowadzono dwie sezonowe linie tramwajowe i jedną autobusową oraz wakacyjne rozkłady jazdy na części linii. Sprawdź, jakie zmiany zaczną obowiązywać od 25 czerwca.
( 21.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kierunek plaża -kursowanie komunikacji miejskiej w Gdańsku zmieni się na wakacyjny
Kierunek plaża - kursowanie komunikacji miejskiej w Gdańsku zmieni się na plan wakacyjny
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Jak kursuje gdańska komunikacja miejska w wakacje?  

 • W dni powszednie, na linii tramwajowej 6 i liniach autobusowych: 127, 199, 269, będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w okresie ferii i wakacji.
 • Z uwagi na zmniejszone z powodu wakacji szkolnych zapotrzebowanie na przewozy, w dni powszednie w godzinach szczytu autobusy linii 115 będą jeździć co ok. 15 minut, linii 154 - co 12 minut, a 162 - co 20 minut.
 • Funkcjonowanie rozpoczną sezonowe linie tramwajowe 63 i 68 oraz autobusowa 607. Na liniach autobusowych 606 i 658 liczba kursów będzie zwiększona.

"Dzieci zawsze biegną z wiatrem", czyli jak nie zgubić swej pociechy na plaży?

Gdańskie tramwaje latem: więcej linii i kursów na plażę 

 • Linie 8 i 9 - zwiększenie liczby kursów na wydłużonej trasie z pętli Stogi do Stogów Plaży. W soboty, niedziele i święta wybrane kursy linii 8 będą obsługiwane przez historyczny tramwaj wysokopodłogowy typu 105Na. 
 • Linia 63 (sezonowa) - funkcjonuje we wszystkie dni tygodnia w godzinach ramowych 09:30-17:00 na trasie: Brzeźno Plaża - al. Hallera - Opera - al. Zwycięstwa - Dworzec Główny - Brama Wyżynna - al. Armii Krajowej - Chełm Witosa z podstawową częstotliwością co 20 minut.
 • Linia 68 (sezonowa) - funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w godzinach ramowych 09:30-17:00 z częstotliwością co 20 minut na trasie: Stogi Plaża – Stogi – Przeróbka – Podwale Przedmiejskie - al. Armii Krajowej - Witosa – Wilanowska. 

  Na gdańskich plażach wygodnie usiądziesz na ławce z oparciem. Ukłon w stronę seniorów

Sezonowe linie autobusowe w Gdańsku 

 • Linia 606 - uruchomienie we wszystkie dni tygodnia na trasie: Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Sucharskiego – Westerplatte.
 • Linia 607 - uruchomienie w piątki, soboty i niedziele w godzinach ramowych 09:00-17:00 na trasie z Pruszcza Gdańskiego do Sobieszewa przez Rokitnicę oraz Wiślinę. Trasa: Pruszcz Gd. Rondo Kaszubskie – Raciborskiego – Domeyki – Strzeleckiego – Cicha – Obrońców Wybrzeża – Wojska Polskiego – Grunwaldzka – Chopina – Powstańców Warszawy – Plater – Dąbrowskiego – Gałczyńskiego – Kasprowicza – Kopernika – Rokitnica – Mokry Dwór – Wiślina – Dziewięć Włók – Przejazdowo – Wiślinka – Sobieszewo.
 • Linia 622 - w soboty, niedziele i święta obsługiwana przez autobusy przegubowe, a także autobus historyczny „Ikarus” (na trasie: Oliwa Pętla Tramwajowa - Obrońców Westerplatte - Stary Rynek Oliwski - Karwieńska - Oliwa ZOO).
 • Linia 658 - funkcjonuje we wszystkie dni tygodnia (na trasie: Stadion - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu).
 • Linia rowerowa 612 - w soboty, niedziele i święta na trasie: Śródmieście SKM – Brama Żuławska – Sobieszewo. 

  Na wszystkich liniach sezonowych obowiązuje taryfa zwykła

NesoBus - autobus na wodór już jeździ po Gdańsku. Na jakich liniach go spotkasz?