• Start
  • Wiadomości
  • Kokoszki. Miasto przygotowuje się do budowy kolejnej drogi rowerowej w tej dzielnicy

Kokoszki. Miasto przygotowuje się do budowy kolejnej drogi rowerowej w tej dzielnicy

Po ul. Nowatorów przyszedł czas na budowę następnej drogi, która służyć ma miłośnikom jednośladów. Przebiegać będzie przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej "Kiełpinek" i połączy go z kładką nad trójmiejską obwodnicą. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosi w najbliższych dniach przetarg na wykonanie dokumentacji dla tej inwestycji.
12.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DRMG ogłosi w tym tygodniu przetarg na dokumentację projektową dla kolejnej drogi rowerowej, tym razem w Kokoszkach
DRMG ogłosi w tym tygodniu przetarg na dokumentację projektową dla kolejnej drogi rowerowej, tym razem w Kokoszkach
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W pobliżu stacji PKM Kiełpinek w przyszłości powstanie droga rowerowa, która połączy przystanek z kładką nad Obwodnicą Trójmiasta. 

Dokumentacja ma powstać w ciągu ośmiu miesięcy od daty podpisania umowy. W projekcie znajdzie się przebieg drogi rowerowej od kładki nad Obwodnicą Trójmiasta wraz z „dowiązaniem się” do układu drogowego w pobliżu stacji PKM Kiełpinek. Oprócz zaprojektowania przebiegu nowej trasy dla rowerzystów i pieszych, projektant powinien ująć w opracowaniu także budowę oświetlenia i małej architektury, odwodnienie terenu i przebudowę sieci teletechnicznych.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej zostanie ogłoszony do końca tygodnia. Otwarcie ofert przewidziano na połowę grudnia. Projekt jest elementem programu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”. W ramach tego programu trwają budowy m.in. dróg rowerowych na ul. Dmowskiego czy na ul. Nowatorów.

 

Tędy przebiegać ma nowa droga rowerowa
Tędy przebiegać ma nowa droga rowerowa
mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Na ul. Nowatorów, na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych, powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie około 1,2 km. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg na wykonanie tych prac. Jego zwycięzcą została spółka Kruszywo, która zrealizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku. Obecnie wykonawca kontraktuje podwykonawców i zamawia materiały. Ponadto opracowywana jest tymczasowa organizacja ruchu.

Oprac. KG