• Start
  • Wiadomości
  • Klub Rudy Kot i ośrodek wypoczynkowy na Wyspie Sobieszewskiej pod opieką MTG

Klub Rudy Kot i ośrodek wypoczynkowy na Wyspie Sobieszewskiej pod opieką MTG

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę na podstawie której, budynek po klubie Rudy Kot oraz ośrodek wypoczynkowy „Drogowiec” na Wyspie Sobieszewskiej przechodzą w zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich.
25.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To miejsce znają wszyscy mieszkańcy Gdańska. Siedziba kultowego Rudego Kota od lat jest pusta - w niedalekiej przyszłości miejsce to ma tętnić życiem, dzięki staraniom Międzynarodowych Targów Gdańskich
To miejsce znają wszyscy mieszkańcy Gdańska. Siedziba kultowego Rudego Kota od lat jest pusta - w niedalekiej przyszłości miejsce to ma tętnić życiem, dzięki staraniom Międzynarodowych Targów Gdańskich
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Dawny klub na ul. Garncarskiej, ośrodek wypoczynkowy w Sobieszewie oraz 3,4 mln zł zostanie przekazane MTG w ramach podwyższenia kapitału zakładowego. Międzynarodowe Targi Gdańskie to jedna ze spółek, które najmocniej ucierpiały podczas obostrzeń w ramach walki z koronawirusem.

Zarówno Rudy Kot jak i ośrodek wypoczynkowy mają być dla MTG dodatkowym źródłem dochodów.

- Sytuacja jest zła, ale to żadna tajemnica. Jednak w trudnej sytuacji nie znaleźliśmy się przez niewłaściwe zarządzanie czy nasze błędy, lecz przez czynnik zewnętrzny, który mocno uderzył w całą branżę. Dla przykładu Poznań traci na kryzysie w branży eventowej 6 mln zł, ale miesięcznie! Tak czy inaczej, musimy szukać innych źródeł finansowania i stąd pomysł, by zagospodarować ośrodek wczasowy w Sobieszewie i budynek przy Garncarskiej, gdzie mieścił się kultowy Rudy Kot - mówi Andrzej Bojanowski, prezes spółki MTG.

 

Klub Rudy Kot

Historia tego miejsca jest bardzo bogata, gdyż już w czasach przedwojennych w jego wnętrzach prowadzona była działalność hotelowo-restauracyjna. Swoją powojenną nazwę zawdzięcza kabaretowi Rudy Kot, w którym zaangażowane były takie nazwiska jak Zbigniew Cybulski czy Bogumił Kobiela. Miejsce to zawsze było związane z kulturą, rozrywką oraz gastronomią. Nowy klub ma być kontynuacją jego bogatej historii, ale dostosowując się do dzisiejszych czasów i okoliczności - uwzględniając aktualne preferencje odbiorców. Dodatkowo klub może pełnić rolę uzupełniającą dla organizowanych w AmberExpo międzynarodowych i krajowych wydarzeń gospodarczych.

Do prowadzenia zarówno klubu jak i ośrodka wybrani zostaną operatorzy zewnętrzni. W przypadku ośrodka Drogowiec istotną kwestią jest przywrócenie mu funkcji wczasowo-wypoczynkowej oraz ponowne otwarcie go dla mieszkańców i turystów. Aktualny pozostaje plan zagospodarowania terenu obecnego parkingu przed ośrodkiem na cele społeczne. W lipcu zostanie zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Rady Dzielnicy, Międzynarodowych Targów Gdańskich i Urzędu Miejskiego w Gdańsku. To, jak może funkcjonować teren przed Drogowcem pokazał m.in. Piknik Miejski w stylu retro zorganizowany w czerwcu 2019, czy wcześniejsza akcja miejska Streetwaves organizowana przez Instytut Kultury Miejskiej w 2014 roku.

 

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór