• Start
  • Wiadomości
  • Seniorze, wyjdź z domu. Klub Młodego Wrzeszczaka zaprasza na spacer przyrodniczy

Seniorze, wyjdź z domu. Klub Młodego Wrzeszczaka zaprasza na spacer przyrodniczy

W niedzielę, 5 grudnia, zaplanowano spacer przyrodniczy dedykowany osobom w wieku 60+. Odbędzie się on w Parku nad Strzyżą. Udział w nim jest bezpłatny, ale należy wcześniej zgłosić organizatorom chęć udziału.
03.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1
Mat. Klub Młodego Wrzeszczaka

 

Spotkanie rozpocznie się przed wejściem do parku, od strony ul. Wyspiańskiego, o godz. 13.00. Spacer potrwa około dwóch godzin.

W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję poobserwować i porozmawiać o gatunkach ptaków zamieszkujących właśnie w Parku Nad Strzyżą.

- Dowiemy się, które z nich są gatunkami osiadłymi, a które przylatują do nas z północy. Porozmawiamy też o tym, jak pomóc im zimą, oraz czego potrzebują od nas - ludzi, by przetrwać - zdradzają organizatorzy. - Warto zabrać ze sobą lornetkę.
Spacer poprowadzi Małgorzata Zamorska - animatorka, edukatorka przyrodnicza, a także prezeska Fundacji Generacja.
Aby wziąć udział w niedzielnym spotkaniu, należy zgłosić taką chęć mailowo: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl lub smsem pod numerem tel. 786 923 310.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021.

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy