• Start
  • Wiadomości
  • Kliniczny Oddział Ratunkowy i Centrum Urazowe w UCK w Gdańsku znów przyjmuje pacjentów  

Kliniczny Oddział Ratunkowy i Centrum Urazowe w UCK w Gdańsku znów przyjmuje pacjentów  

Od 9 listopada 2020 roku oddział - Kliniczny Oddział Ratunkowy wraz z Centrum Urazowym - wznowił przyjęcia pacjentów.  Od końca października oddział zamknięto ze względu na zakażenie wirusem SARS-COV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów. 
( 10.11.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DobryKOR2
Od poniedziałku, 9 listopada 2020 roku Kliniczny Oddział Ratunkowy gdańskiego UCK znów przyjmuje pacjentów 
                                                                                                                                                                 Fot. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

 

 

Wtorek: wzrost w kraju - ponad 25 tys. zakażeń, na Pomorzu stabilnie - 1116, w Gdańsku - 189

 

Decyzję o zamknięciu oddziału ratunkowego podjęto po potwierdzeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów Klinicznego Oddziału Ratunkowego gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Do odwołania wstrzymano wszystkie przyjęcia w zakresie szpitalnego oddziału ratunkowego. Zawieszano też działalność Centrum Urazowego i realizację świadczeń związanych z zabezpieczeniem urazów wielonarządowych. 

 

 

- Oddział pracuje już normalnie - powiedział Łukasz Wojtowicz z zespołu ds. organizacji i promocji UCK. - Część lekarzy była na kwarantannie, ale jest już w pracy. Pacjenci, którzy przyjeżdżają na Kliniczny Oddział Ratunkowy, jeśli lekarz uzna że jest taka potrzeba, są testowani pod kątem zakażenia koronawirusem za pomocą testów antygenowych. Choć nie ma tłumów, ciągle jeszcze wielu pacjentów przyjeżdża na oddział ratunkowy w sytuacjach nie zagrażających zdrowiu i życiu, a dla takich właśnie pacjentów przeznaczony jest oddział ratunkowy. Apelujemy, aby w tym trudnym czasie decydować się na wizytę na KOR tylko w naprawdę koniecznych sytuacjach. 

Dobrą wiadomością jest też przywrócenie pracy Centrum Urazowego, które przyjmuje pacjentów w ramach KOR, m.in. z urazami wielonarządowymi, w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.