• Start
  • Wiadomości
  • Kiedyś było kartoflisko, dziś - piękne boisko. Nowy kompleks sportowy przy SP nr 52 otwarty

Kiedyś było kartoflisko, dziś - piękne boisko. Nowy kompleks sportowy przy SP nr 52 otwarty

Boisko do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjne, bieżnia, skocznia, siłownia pod chmurką wchodzą w skład kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 52 w Dolnym Wrzeszczu w Gdańsku. Oddano go do użytku w piątek, 6 grudnia otwarto. - Wcześniej na tym terenie było coś w rodzaju kartofliska - mówi Piotr z ósmej klasy. - Teraz jest po prostu wspaniale.
06.12.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
boisko1
Pierwszy gol na nowym boisku przy gdańskiej podstawówce nr 52. Na bramce Adam Korol dyrektor Biura Prezydenta Gdanska ds Sportu w Urzędzie Miejskim w Gdańsku
Krzysztof  Mystkowski/KFP

 

- U kogo był dziś Mikołaj? - przywitała uczniów i gości Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Ja też spotkałam go po drodze i, choć to trwało trochę dłużej, przyniosłam wam w prezencie cały ten kompleks sportowy. To 103 nowoczesne boisko wybudowane w naszym mieście. Staramy się konsekwentnie infrastrukturę służąca rozwojowi ducha sportowej rywalizacji rozbudowywać. Dla nas jest ważne, abyście byli sprawnymi gdańszczanami, bo was potrzebujemy. Korzystajcie z boisk bezpiecznie i często. 

To już 103 zmodernizowany szkolny kompleks sportowy w Gdańsku
To już 103 zmodernizowany szkolny kompleks sportowy w Gdańsku
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Budowa boisk i infrastruktury sportowej przy budynkach szkolnych trwała od września 2018 do czerwca 2019 roku i kosztowała 2,1 mln zł. Uczniowie mogą korzystać z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal, stołów do tenisa stołowego, siłowni zewnętrznej, placu rekreacyjnego do gier i zabaw, a ich poczynania można podziwiać z nowych trybun. Cały teren zyskał nowe oświetlenie, powstał też parking i chodniki. Projekt zrealizowała F.H.U. Auto Sport. Ten mikołajkowy prezent ma także charakter urodzinowy, bo szkoła obchodzi także 60-te urodziny.

 

boisko2
Kompleks sportowy to m.in. boisko wielofunkcyjne, bieżnia, siłownia, plac zabaw, stoły do tenisa stołowego 
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

- Z tej okazji serdeczne życzenia - powiedziała prezydent Dulkiewicz. - Przede wszystkim żebyście mieli otwarte serca, umysły i rozumy. Bądźcie otwarci na siebie, otwarci na innych, budujmy lepszy Gdańsk i lepsza ojczyznę. Kompleks sportowy to prezent od wszystkich gdańszczanek i gdańszczan. Dbajcie o niego, żeby służył wam i waszym koleżankom i kolegom, którzy będą się uczyć tu po was.

Z nowych boisk, siłowni, placu zabaw najbardziej zadowoleni są uczniowie i ci z pierwszych i z ostatnich klas, każdy może tu znaleźć coś dla siebie. 

- Nie mieliśmy boiska przez  wiele lat - mówi Piotr z klasy VIII b SP nr 52 w Gdańsku. - Mieliśmy tu tzw. kartoflisko, z dwoma bramkami do piłki ręcznej. A teraz cały ten ogrodzony teren jest nasz. To jest duża zmiana.

 

boisko33
Budowa kompleksu sportowego trwała kilka miesięcy
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

- Bardzo fajnie, że Gdańsk przekazał nam pieniądze na boiska - dodała Magda, też z VIII b. - To jest naprawdę wielka atrakcja dla nas. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

W skład kompleksu sportowego wchodzą dwa boiska: do piłki nożnej i wielofunkcyjne, czyli 103 i 104 na liście  boisk wybudowanych od 2006 roku.

Inwestycja prowadzona na przełomie 2018 i 2019 r. i kosztowała 2,1 mln zł.
Inwestycja prowadzona na przełomie 2018 i 2019 r. i kosztowała 2,1 mln zł.
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania znajduje się na stronie gdansk.pl.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów