• Start
  • Wiadomości
  • Każdy może pomóc dzieciom i seniorom - świąteczna akcja

Każdy może pomóc dzieciom i seniorom - trwa świąteczna akcja w Gdańsku

W tym roku wspólnie możemy sprawić, że gdańskie dzieci oraz osoby starsze objęte wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie poczują magię świąt i wielką radość. - Zachęcamy Państwa do dzielenia się dobrem. Zapraszamy do włączenia się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc” i ofiarowania prezentu dziecku lub seniorowi - apelują organizatorzy.
23.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
specjalistki i specjaliści Ośrodka, akcja Każdy może pomóc, na scenie
Ubiegłoroczny finał świątecznej akcji "Każdy może pomóc" z miłą niespodzianką dla darczyńców...
Fot. z archiwum MOPR w Gdańsku

Każdy może pomóc - już po raz 12

Ruszyła XII edycja akcji MOPR na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gdańska. W tym roku darczyńcy mogą przygotować upominek dla dziecka, ale też dla osoby starszej, samotnej. Na taki gest, na tę dobroć, czeka 700 dzieci oraz 300 seniorek i seniorów w mieście.

Co zrobić, by zostać św. Mikołajem?

- Wystarczy pobrać jeden z listów, które pracowniczki i pracownicy socjalni napisali o swoich najmłodszych oraz o najstarszych podopiecznych – zachęca Agnieszka Chomiuk, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Ich treść ma ułatwić darczyńcy przygotowanie upominku. W liście jest informacja między innymi o imieniu, wieku, zainteresowaniach dziecka lub seniorki czy seniora.

To darczyńca zdecyduje, jaki dokładnie prezent zrobi i komu. Decyduje też o jego wartości i wielkości (zabawka? a może coś edukacyjnego? praktycznego? a może - po prostu miłego?).

Najważniejsze, by upominek był przemyślany i od serca. Tylko to się liczy, zwłaszcza dla malców, którzy po raz pierwszy otrzymają upominek w ramach akcji, wolontariusz ze świąteczną paczką to wielka niespodzianka i ogromna radość.

- Dlatego bardzo zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję i do gestów dobroci - zachęcają organizatorzy. - Bez Was to się nie uda, wspólnie możemy zdziałać wiele!

Finał akcji „Każdy może pomóc 2022”. Prezenty jadą do dzieci, a w sieci teledysk w podzięce dla darczyńców i partnerów

W jaki sposób pobrać list?

Listy o dzieciach oraz seniorkach i seniorach opatrzone są kodami. Każdy kod przypisany jest konkretnej osobie, objętej wsparciem MOPR. Darczyńca pobiera list i inspirując się zawartymi w nim informacjami przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska beneficjenta akcji, obdarowany zaś nie dowie się, kim jest ofiarodawca.

Uwaga! Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres e-mail:

  • dotyczy listów o dzieciach: mopr-kmp@gdansk.gda.pl
  • dotyczy listów o seniorach: mopr-wolontariat@gdansk.gda.pl

Szlachetne wnętrze dla rodziny zastępczej - zaproszenie dla społecznie odpowiedzialnego biznesu

Przekaż prezent, finał akcji w świątecznej oprawie

Przygotowane, oznaczone kodami z listów, świąteczne podarunki trzeba dostarczyć: 1 grudnia lub 4, 5, bądź 6 grudnia br. w godz. od 7.00 do 16.30, do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (główne wejście – recepcja MTG).

Specjaliści MOPR odbiorą upominki od darczyńców i je zabezpieczą. Finał akcji przygotują pracowniczki i pracownicy, wolontariusze Ośrodka i przedsięwzięcia.

Prezenty zostaną dostarczone dzieciom oraz osobom starszym bezpośrednio do domów. Odbędzie się to w świątecznej oprawie - ze św. Mikołajem w asyście elfów.

W rozwiezieniu podarunków ponownie partnersko wesprze MOPR firma kurierska DPD Polska.

oprac. IB