Szlachetne wnętrze dla rodziny zastępczej - zaproszenie dla społecznie odpowiedzialnego biznesu

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza do współdziałania firmy odpowiedzialne społecznie, które podejmą się opłacenia lub wykonania we własnym zakresie tudzież w ramach swoich środków, remontu mieszkania na cele pieczy zastępczej.
11.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Symboliczna fotografia rodziny z dziećmi
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

Mieszkanie dla rodziny zastępczej

Gdańsk stara się wspierać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka w każdym aspekcie życia. Wiąże się z tym także przekazywanie lokali komunalnych na potrzeby pieczy zastępczej (czyli właśnie rodziny zastępczej/ rodzinnego domu dziecka).

Takie mieszkania często wymagają jednak gruntownego odnowienia, odświeżenia i dostosowania do potrzeb rodziny.

W ramach uruchomionego w mieście Programu mieszkalnictwa dla pieczy zastępczej – CSR „Szlachetne wnętrze”, MOPR zachęca biznes społecznie odpowiedzialny do partnerstwa, wsparcia i podjęcia działań remontowych. Partycypowanie w przeprowadzeniu prac w lokalu dla rodziny zastępczej może być częściowe lub całościowe.

Czerwona wstęga przecięta - Centrum Opieki Wytchnieniowej zostało oficjalnie otwarte

Zostań „Mecenasem Szlachetnego Wnętrza”

Celem głównym Programu jest zapewnienie adekwatnego wsparcia mieszkaniowego rodzinom zastępczym. Program może przynieść korzyści zarówno w zakresie rozwiązywania problemów społecznych w obszarze pieczy zastępczej, jak i kształtować wizerunek firmy. To wyjątkowe i bardzo odpowiedzialne działanie. Firma, która zostanie partnerem, sfinansuje lub przeprowadzi remont we wskazanym lokalu m.in. zostanie uhonorowana tytułem „Mecenasa Szlachetnego Wnętrza”.

Krótki film o ekonomii społecznej na Pomorzu. Poznaj historie ludzi, którym dała pracę

Łączymy siły, by jeszcze lepiej pomagać

Szczegółowymi informacjami na temat możliwości włączenia się w Program służy właścicielom firm, przedsiębiorcom Magdalena Theus z gdańskiego MOPR, tel.: 58 320 53 68, kom.: 501 766 494, adres e-mail: magdalena.theus@gdansk.gda.pl.

Gorąco zachęcamy do kontaktu! Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu to nie tylko korzyści wizerunkowe dla firmy, ale przede wszystkim satysfakcja z dokonywania realnych zmian w życiu ludzi.

Broszura informacyjna na temat projektu

Realizatorami Programu są: MOPR, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Biuro Prezydenta/Referat Promocji Miasta, Gdańskie Nieruchomości oraz partnerzy z sektora prywatnego, którzy podejmą się remontowego wyzwania.

oprac. IB