• Start
  • Wiadomości
  • Zamknięcie 250-metrowego odcinka ul. Kartuskiej. Zmiany także w komunikacji miejskiej. MAPA OBJAZDÓW

Zamknięcie 250-metrowego odcinka ul. Kartuskiej. Zmiany także w komunikacji miejskiej. MAPA OBJAZDÓW

W sobotę, 29 lutego, o godz. 9.00 rano planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kartuskiej od skrzyżowania z al. Pawła Adamowicza do wysokości ul. Limbowej. W związku z tym zmianie ulegnie funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Taka organizacja będzie obowiązywać co najmniej 14 tygodni.
28.02.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zamknięta zostanie droga na lewo od tego tymczasowego ronda
Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z al. Pawła Adamowicza. Zamknięta zostanie droga na lewo od ronda
fot. DRMG

 

Wprowadzone zmiany w ruchu spowodowane są kolejnym etapem prac związanych z budową linii tramwajowej łączącej Piecki Migowo z Jasieniem. 

Zmiana organizacji ruchu

- Całkowicie zamknięty dla ruchu zostanie około 250 metrowy odcinek ulicy Kartuskiej, od wysokości skrzyżowania z aleją Pawła Adamowicza do wysokości ulicy Limbowej. Dojazd do Jasienia od strony centrum możliwy będzie ulicami Jabłoniową i Leszczynową lub od strony alei Pawła Adamowicza ulicą Stolema - wyjaśnia Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Dojazd do marketu spożywczego i stacji paliw zostanie zachowany (przez teren stacji paliw). 

Do czasu zamknięcia fragmentu ul. Kartuskiej, zniesione zostanie wahadło na „estakadzie weneckiej”, w ciągu al. Pawła Adamowicza.


Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu.


MAPA Z OBJAZDAMI

Kartuska mapa


Zmiany w kursowaniu autobusów

Na czas zamknięcia fragmentu ul. Kartuskiej od soboty, 29 lutego, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii 167, 168, 267 i N3. Autobusy będą poruszały się ulicami Adamowicza - Stolema - Damroki. Żaden z przystanków autobusowych nie zostanie wyłączony.

Pomiędzy przystankami „Lipowa” [1272, 1273] a „Damroki” [1274, 1275], w obie strony, obowiązywać będzie objazd ulicami: Kartuską - Adamowicza - Stolema - Damroki i dalej Kartuską po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa komunikacyjna wszystkich przystanków na obecnej trasie.

- Nie zmienią się rozkłady jazdy. Nie będzie nowych przystanków na trasie objazdowej - zaznacza Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.


Zmiany w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej obowiązywać będą co najmniej 14 tygodni. 

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania