• Start
  • Wiadomości
  • Już wkrótce nowy dojazd do Gdańska. Wspólna inwestycja samorządów

Już wkrótce nowy dojazd do Gdańska. Wspólna inwestycja samorządów

Od ponad miesiąca trwa przebudowa drogi powiatowej nr 1930G Sulmin – Otomin. Ruch na najbardziej newralgicznym gruntowym odcinku trasy prowadzącym przez leśny wąwóz został wprawdzie wstrzymany w lipcu, ale wykonawca zapewnia, że opóźnienie będzie niewielkie.
20.08.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Trwa budowa drogi Sulmin - Otomin

Budowa asfaltowej nawierzchni, naziemnego odwodnienia oraz umocnień zabezpieczających skarpy -to zakres prac. Na otwarcie przebudowanej drogi z końcem wakacji i uruchomienie podmiejskiej linii autobusowej z Gdańska bardzo liczą mieszkańcy Sulmina i okolic. Tędy mają najbliżej do stolicy województwa - do pracy i do szkół. Dla wielu osób to alternatywa do ruchliwej drogi krajowej nr 7, która łączy Gdańsk z Żukowem.

Sulmi - Otomin. Na ten krótki odcinek drogi czekają cztery samorządy

Inwestycję prowadzi powiat gdański, który uzyskał dofinansowanie z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, a jego partnerami są Miasto Gdańsk, gmina Kolbudy, miasto i gmina Żukowo oraz powiat kartuski. Dla każdej z gmin ten krótki, bo 1-kilometrowy, odcinek drogi ma duże znaczenie.

Budowa drogi Sulmi - Otomin to koszt 3,5 mln zł

Lipcowe wstrzymanie prac tylko o tydzzień opóźni termin realizacji - wyjaśnia wykonawca robót. Problem polega na tym, że na odcinku leśnym trzeba wykonać lepsze odwodnienie terenu i lepsze umocnienie skarp niż początkowo zakładaliśmy. Nie wymaga to ani zmiany projektu, ani nowego pozwolenia na budowę. Wykonawca zamierza kłaść asfalt nitkami, podczas gdy ruch będzie się odbywać na zwężonej jezdni.

Piaszczysty wąwóz. To jedyna na razie droga łącząca Sulmi z Gdańskiem

Modernizacja odcinka leśnego będzie kosztować około 1,5 miliona złotych. Cała przebudowywana trasa prowadząca z Sulmina aż po granice Gdańska ma być gotowa do końca października. Koszt inwestycji przekroczy 3 miliony złotych.

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska