• Start
  • Wiadomości
  • Jelitkowo. Umowa podpisana, wkrótce ruszy budowa kolejnych dwóch toalet na plaży

Jelitkowo. Umowa podpisana, wkrótce ruszy budowa kolejnych dwóch toalet na plaży

Nowe całoroczne toalety będą podobne do tych, które wybudowano przy gdańskich plażach w ostatnich latach. Znajdą się w nich kabiny dla kobiet i mężczyzn, a także dla osób niepełnosprawnych. Tym razem całoroczne szalety pojawią się w obszarze Jelitkowa. Ich budowa powinna zakończyć się pod koniec bieżącego roku.
( Publikacja: 23.09.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wkrótce ruszy budowa kolejnych dwóch toalet na plaży
Wkrótce ruszy budowa kolejnych dwóch toalet na plaży
Fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

 

Parterowe i całoroczne obiekty powstaną przy wejściach na plażę nr 75 i 78, w pobliżu ul. Jantarowej, wraz z uzbrojeniem i urządzeniem terenu. Będą to obiekty parterowe, całoroczne. Inwestycja zakłada też przebudowę ciągów pieszych umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety,  jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym.

W budynkach o powierzchni około 35 mkw. mieścić się będą, dostępne z wydzielonych umywalni, dwie kabiny - przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zamontowane zostaną prysznice, które w okresie zimowym będą demontowane.

Nowe obiekty będą miały takie same parametry, jak te, które wybudowano przy wejściach na plażę między Jelitkowem a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63). Kolejny taki obiekt planowany jest przy wejściu na plażę nr 60.

Parametry techniczne obiektów: powierzchnia zabudowy - 34,50 mkw, kubatura - 113,85 m szesc., wysokość - 3,30 m, powierzchnia całkowita - 34,50 mkw.

Inwestycję zrealizuje spółka F.B. Ekoinbud z Gdańska, której oferta opiewała na blisko 2,2 mln złotych.

Wykonawcę prac wyłoniono w drugim przetargu, ogłoszonym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione ze względu na zbyt wysoką cenę, jaką zaproponowali wówczas oferenci.

Nowy przetarg DRMG  dotyczył wyłącznie budowy obiektów. Uzbrojenie i budowa instalacji podziemnych - były procedowane w osobnym przetargu. Prace przy budowie toalet i uzbrojenia prowadzone będą jednocześnie.

Ze względu na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony.

Nowe toalety powinny być gotowe w grudniu br.

 

Istniejącymi już toaletami na plaży zarządza od kwietnia br. Gdański Ośrodek Sportu, który wszystkie cztery obiekty wydzierżawił na trzy lata. Umowę podpisano z dwiema firmami. Dzierżawcy odpowiadają za utrzymanie czystości, bieżące uzupełnianie środków higienicznych i ewentualne naprawy zepsutych urządzeń w toaletach. Zgodnie z umową nie mogą prowadzić tam innej działalności, ani wywieszać banerów reklamowych. Dopuszczalny jest jedynie szyld z informacją o ich firmie, która zarządza danym obiektem.