Uwaga. Zmiana organizacja ruchy przy ul. Jaśkowa Dolina - znów dwukierunkowa do odwołania

Od soboty, 18 marca, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Jaśkowa Dolina w związku z kolejnym etapem robót związanych z budową zbiornika retencyjnego Jaśkowa Dolina. We wtorek, 21 marca, zapadła się jezdnia ul. Migowskiej, którą poprowadzono tymczasowy ruch z Jaśkowej w jedną stronę. W związku z tym, do odwołania, przywrócono pierwotną organizację ruchu.
21.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
budowany zbiornik, chodnik, ulica
Jaśkowa Dolina na wysokości budowanego zbiornika retencyjnego
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Organizacja ruchu przy ul. Jaśkowa Dolina AKTUALIZACJA, 21 marca, godz. 11

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje: Z uwagi na zapadniętą jezdnię na fragmencie ul. Migowskiej, ruch aut zostanie przekierowany na ul. Jaśkowa Dolina, która ponownie na całej długości będzie dwukierunkowa.

Z uwagi na wprowadzenie zmian włączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Na Wzgórzu i Jaśkowa Dolina. Wprowadzenie zmian planowane jest ok. godz. 12, 21 marca do odwołania. Jaśkową Doliną pojadą również autobusy komunikacji miejskiej.

Kwestię przyczyny zapadliska w jezdni na ul. Migowskiej badają przedstawiciele kilku jednostek. Pracownicy Gdańskich Wód przystąpili już do naprawy uszkodzonej jezdni i studzienki kanalizacji deszczowej. O kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

 

Główne założenia zmian w ruchu (tymczasowo odwołane):

- Wrzeszcz -  Piecki Migowo - dojazd ulicą Jaśkowa Dolina. Jadąc z Wrzeszcza w kierunku dzielnicy Piecki-Migowo, kierowcy będą korzystali z jednego pasa ruchu na wysokości budowanego zbiornika do ronda Pana Cogito

- Piecki-Migowo - Wrzeszcz -  dojazd ul. Migowską i Na Wzgórzu. Jadąc z dzielnicy Piecki-Migowo do Wrzeszcza, kierowcy i autobusy pojadą objazdem ul. Migowską, która stanie się jednokierunkowa i wjadą na Jaśkową Dolinę na skrzyżowaniu z ul. Na Wzgórzu

 

Jaśkowa Dolina pas

 

Na odcinku ok. 50 metrów na wysokości budowanego zbiornika kierowcy jadąc w kierunku Piecek-Migowa poruszać się będą po lewym skrajnym pasie ruchu. Jadąc w kierunku przeciwnym kierowcy będą korzystali z objazdu przez ul. Migowską, na której wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Ulicą Migowską poruszać się będą także pojazdy komunikacji miejskiej. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca czerwca 2023 r.

 

Jaśkowa Dolina FB

Zakres prac

Zmiany w organizacji ruchu podyktowane są koniecznością realizacji zakresu robót związanych z przebudową sieci podziemnych, które znajdują się pod jezdnią.

Zakres prac koniecznych do zrealizowania w ramach robót:

  • Przebudowa odcinka wodociągu
  • Przebudowa odcinka kanalizacji sanitarnej
  • Budowa przelewu burzowego pod ulicą Jaśkowa Dolina przy zachodniej części zbiornika z rozdziałem na część istniejącą i część kierowaną do zbiornika
  • Budowa nowego odcinka kanalizacji deszczowej
  • Budowa studni włączeniowej w ulicy Jaśkowa Dolina
  • Odtworzenie ciągu rowerowo – pieszego na całej dł. zbiornika, odtworzenie warstw konstrukcyjnych jezdni po robotach sieciowych wraz z odtworzeniem nawierzchni jezdni w ul. Jaśkowa Dolina

Zmiany w komunikacji miejskiej

Co ważne, od soboty 18 marca od pierwszych porannych kursów o 5 rano, zmieni się kursowanie autobusów linii 127, 162 i 262 na tej trasie. Od nocy z soboty na niedzielę 18/19 marca także dla linii nocnej N2. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Falistą będzie odbywał się jednokierunkowo w stronę Piecek – Migowa. Autobusy w stronę Wrzeszcza pojadą objazdem. W kierunku przeciwnym bez zmian.

Linia 127

Autobusy, od przystanku „Wileńska” 01 do przystanku „Na Wzgórzu – Teatr Leśny”  01, pojadą trasą objazdową ulicami:  Migowską –  Na Wzgórzu – dalej po stałej trasie do Oliwy PKP.

Linie 162, 262, N2

Autobusy w kierunku krańca Wrzeszcz PKP/Grudziądzka, od przystanku „Dobrowolskiego” 01 do przystanku „Na Wzgórzu – Teatr Leśny” 01, pojadą trasą objazdową ulicami:  Wileńską – Migowską – Na Wzgórzu – dalej po stałej trasie.


Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Strzelnica” (n/ż) 01 i Falista (n/ż) 01. Na trasie objazdowej uruchomione będą przystanki zastępcze: „Strzelnica” (n/ż) 91 i Falista (n/ż) 91.