• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. Wymiana płyt drogowych na ul. Stężyckiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Jasień. Wymiana płyt drogowych na ul. Stężyckiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Betonowe płyty na ul. Stężyckiej zostaną wkrótce wymienione na nowe. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni podpisał właśnie umowę z wykonawcą zaplanowanych prac. Poprawa jakości nawierzchni tej ulicy to realizacja projektu wybranego przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.
31.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Betonowe płyty na ul. Stężyckiej są w złym stanie technicznym
Betonowe płyty na ul. Stężyckiej są w złym stanie technicznym
Fot. Konrad Marciński/GZDiZ

 

Remont nawierzchni ul. Stężyckiej zakłada wymianę znajdujących się w złym stanie technicznym betonowych płyt drogowych na nowe. Prace będą wykonywane na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich sięga od ul. Goplańskiej (od miejsca gdzie płyty drogowe łączą się z nawierzchnią asfaltową) do wiaduktu przebiegającego nad Obwodnicą Trójmiasta. Drugi odcinek przebiega od skrzyżowania z ul. Źródlaną (za wiaduktem) do skrzyżowania z ulicami Jasińskiego i Połczyńską.

Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie sierpnia, po przygotowaniu przez wykonawcę projektu tymczasowej organizacji ruchu. Zaplanowane roboty powinny zostać wykonane do końca października br.

 

Na tym odcinku ul. Stężyckiej wymieniona zostanie nawierzchnia
Na tym odcinku ul. Stężyckiej wymieniona zostanie nawierzchnia
Mat. Konrad Marciński/GZDiZ

 

Środki na przeprowadzenie prac pochodzą z Budżetu Obywatelskiego, z zadania „Górny Taras Gdańska (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) - przystosowanie ulic na potrzeby lepszej komunikacji autobusowej”. Poprawa jakości nawierzchni ul. Stężyckiej umożliwi w przyszłości poprowadzenie komunikacji autobusowej na całej jej długości i wydłużenie trasy autobusowej do południowych dzielnic Gdańska. Obecnie trasa autobusu linii 120 kończy się przy skrzyżowaniu ul. Stężyckiej z ul. Jasińskiego i ul. Połczyńską.

Prace związane z wymiana płyt betonowych rozpoczną się jeszcze w sierpniu
Prace związane z wymiana płyt betonowych rozpoczną się jeszcze w sierpniu
Fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Oprac. KG

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy