• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. Przyjdź na spotkanie prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami dzielnicy

Jasień. Przyjdź na spotkanie prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami dzielnicy

Duże zainteresowanie wakacyjnymi spotkaniami władz Gdańska z gdańszczanami przy elementach tzw. Okrągłego Stołu zachęciło przedstawicieli gdańskiego magistratu do organizacji podobnych wydarzeń w kolejnych dzielnicach. W najbliższy poniedziałek, 23 września, zaplanowano takie w dzielnicy Jasień, przed wejściem do Szkoły Podstawowej, przy ul. Stolema.
20.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spotkanie z Prezydent Gdańska zaplanowano przy gmachu Szkoły Podstawowej nr 85
Spotkanie z Prezydent Gdańska zaplanowano przy gmachu Szkoły Podstawowej nr 85
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Spotkania w dzielnicach są okazją do rozmów o potrzebach i problemach danej społeczności. W związku z tym, że na miejscu obecni będą także zastępcy prezydenta oraz dyrektorzy wydziałów i prezesi miejskich spółek, będzie można bezpośrednio zgłosić problem bądź pomysły, które zdaniem mieszkańców mogłyby zostać wdrożone w danej dzielnicy. Niewykluczone, że niektóre kwestie uda się rozwiązać "od ręki", bądź zaproponować wstępne rozwiązania danej kwestii.

Spotkanie na Jasieniu odbędzie się 23 września, przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 85, przy ul. Stolema 59. Początek o godz. 17.00. Jego formuła będzie podobna do tej, jaką zaproponowano w trakcie sześciu wakacyjnych spotkań - każdy będzie miał okazję podejść do Prezydent Gdańska, bądź jej zastępców, usiąść przy fragmencie "Okrągłego Stołu" i porozmawiać na interesujący daną osobę temat, oczywiście związany z życiem miasta bądź danej dzielnicy.

Wydarzenie potrwa około dwóch godzin.

W trakcie wakacji zorganizowano w sumie sześć spotkań z mieszkańcami. W nietypowej formule, bo właśnie przy elementach Okrągłego Stołu - nowego miejskiego mebla, który zadebiutował w czerwcu, w trakcie tegorocznych obchodów 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu. Odbyły się one w dzielnicach: Orunia-Św. Wojciech-Lipce, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny, Chełm, Przymorze Wielkie i Żabianka - Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

- Serdecznie zapraszam do spotkania przy stole, do rozmowy o Gdańsku, o najbliżej dla nas okolicy i sprawach, które nas szczególnie interesują - zachęca prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Niech ten fragment okrągłego stołu, przy którym się spotkamy, będzie dla nas wspólną przestrzenią do rozmowy w atmosferze wzajemnej życzliwości.

O czym rozmawiano w trakcie poprzednich spotkań?

Na Chełmie głównym tematem okazał się planowany w tej dzielnicy PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Część mieszkańców obawiała się, że będzie to uciążliwa dla nich na co dzień inwestycja. PSZOKi mają umożliwiać gdańszczanom łatwe, szybkie i bezpieczne pozbywanie się odpadów problemowych, np. gruzu, opon, zużytych farb czy starych mebli, nie trafią tam natomiast odpady biodegradowalne, takie jak np. jedzenie. Rozmawiano też o problemach osób niepełnosprawnych i potrzebnych remontach ulic.

Z kolei w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, która szykuje się do drugiego etapu rewitalizacji, mieszkańcy poruszali m.in. kwestie mieszkań komunalnych w tej dzielnicy i komunikacji miejskiej. Rozmawiano też o ekologii, problemie smogu i utrudnień związanych z tutejszymi przejazdami kolejowymi.

Na Przymorzu, wśród zgłaszanych problemów pojawiły się też m.in.: brak przejścia dla pieszych przy ul. Czerwony Dwór (nieopodal Zielonego Rynku), problem upadających w Gdańsku małych firm czy kwestie związane z koszeniem miejskich trawników. Rozmowy dotyczyły też budowy Drogi Zielonej i planowanej linii tramwajowej, która ma być częścią tego przedsięwzięcia.

 

Zobacz, jak wyglądały poprzednie spotkania z Prezydent Gdańska:

Spotkanie z mieszkańcami na Przymorzu Wielkim

Spotkanie z mieszkańcami w Pieckach-Migowie

Spotkanie z mieszkańcami w Dolnym Wrzeszczu

Spotkanie z  mieszkańcami na Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach

Spotkanie z mieszkańcami  na Chełmie

 

jasien_1195x665

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów