Miejski Ogród przyjazny naturze. Jak go zaplanować?
Uczestnicy warsztatów Miejski Ogród dowiedzą się, na co zwrócić uwagę, aby zaprojektować zieloną przestrzeń dostosowaną do lokalnych uwarunkowań oraz zmian klimatycznych. W ramach warsztatu uczestnicy stworzą moodboard, czyli tablicę inspiracji miejskiego ogrodu przyjaznego naturze.
Gdańskie ogrody deszczowe spełniają swoją rolę. Gdzie i jak wchłaniają nadmiar wody?
Warsztaty mają być inspiracją do poszukiwania proekologicznych rozwiązań oraz zwrócą uwagę na zagadnienia związane z ochroną bioróżnorodności i zmianami klimatycznymi. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Cystersów 19. Muzeum stawia sobie za cel promowanie idei zero waste i postaw ekologicznych, pielęgnuje tradycje, zapoznaje z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Edukuje przez sztukę i rękodzieło, łączy dzieci, młodzież i dorosłych z artyst(k)ami, twórczyniami i twórcami ludowymi oraz muzealni(cz)kami.
Wszystko o warsztatach Miejski Ogród
- Prowadzenie warsztatów: Joanna Paniec - architektka krajobrazu.
- Zajęcia są bezpłatne
- Warsztaty dla dorosłych
- Niezbędne są wcześniejsze zapisy pod nr. 58 552 12 71 wew. 105 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
Turniej siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie”. Przyjdź na plażę w Brzeźnie i spróbuj swych sił
Warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach projektu „Schronienie - klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.