Turniej siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie”. Przyjdź na plażę w Brzeźnie i spróbuj swych sił

Gdański Ośrodek Sportu zaprasza chętnych do udziału w cyklu turniejów siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie”. Mają się one odbywać w cztery letnie niedziele na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Pierwszy rozpoczyna się już 10 lipca. Zgłoszenia na zawody przyjmowane są rano w dniu rozgrywek od godziny 9, a pierwsze gry przewidziano na godzinę 10.
( Publikacja: 05.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Udział w turnieju jest bezpłatny
Udział w turnieju jest bezpłatny
fot. Maciej Moskwa/KFP

Siatkówka plażowa w Gdańsku Brzeźnie

Od wielu sezonów plaża w Brzeźnie jest niekwestionowanym centrum siatkówki plażowej w Gdańsku. Aktywny, sportowy wypoczynek na plaży to coś, na co wielu mieszkańców i turystów czeka cały rok. W ciepłe letnie, dni aż roi się tam od amatorów coraz bardziej popularnej siatkówki plażowej. Gra staje się bardziej wciągająca i emocjonująca, kiedy towarzyszy jej sportowa rywalizacja zakończona wręczeniem nagród. Tak też będzie w tym roku, dzięki organizowanemu turniejowi „Zagraj o zdrowie”.

Rozgrywki zaplanowane są w cztery letnie niedziele.

Terminy turniejów siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie”:

10 lipca 2022 - niedziela
24 lipca 2022 - niedziela
7 sierpnia 2022 - niedziela (do potwierdzenia)
21 sierpnia 2022 - niedziela (do potwierdzenia)

Miejscem rozgrywania zawodów „Zagraj o zdrowie” będą boiska znajdujące się po prawej stronie Molo w Gdańsku Brzeźnie (wejście na plażę numer 52). Zgłoszenia na zawody przyjmowane są rano w dniu rozgrywek od godziny 9, a pierwsze gry przewidziano na godzinę 10.

70 ratowników od lipca będzie strzec gdańskich plaż. Można się jeszcze zgłosić do pracy

Siatkówka plażowa – reguły gry

Rywalizacja sportowa będzie odbywała się na pięciu boiskach jednocześnie. W turnieju obowiązują przepisy gry w siatkówkę plażową wydane przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Rywalizacja toczyć się będzie systemem brazylijskim tzn. po dwóch przegranych spotkaniach para odpada z rywalizacji.

Mecze będą rozgrywane do 2 wygranych setów do 15 punktów, z zachowaniem 2 punktów przewagi. W trakcie każdego seta drużynie przysługuje jedna 30 sekundowa przerwa na życzenie, a przerwa między setami trwa maksymalnie 2 minuty. W przypadku mniejszej liczby uczestników - system rozgrywek może ulec zmianie.

W rozgrywkach nie ma klasyfikacji ogólnej. Każdy z turniejów traktowany jest oddzielnie
W rozgrywkach nie ma klasyfikacji ogólnej. Każdy z turniejów traktowany jest oddzielnie
źródło: GOS

Szczegółowy REGULAMIN TURNIEJU (23.79 KB)

Nagrody w turnieju siatkówki plażowej

Dodatkowe emocje będą możliwe dzięki temu, że organizatorzy turnieju „Zagraj o zdrowie” zadbali o nagrody. Otrzymają je najlepsze pary w kategorii męskiej i żeńskiej:

I miejsce – 500 złotych/para
II miejsce – 300 złotych/para
II miejsce – 200 złotych/para

Oprócz nagród ważna jest też oczywiście dobra zabawa. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Żuraw i Gdański Ośrodek Sportu.

Rugbistki z Gdańska mistrzyniami Europy. Historyczny sukces polskiego rugby