Jak Budżet Obywatelski zmienia dziecięcy świat? Weź udział w konkursie plastycznym

Nowe place zabaw i zadbane skwery, atrakcyjne przestrzenie do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, miasteczka ruchu drogowego i wiele innych. Dzięki BO w Gdańsku powstały miejsca, o jakich marzyli mieszkańcy dzielnic i konkretnych ulic. Jak na Budżet Obywatelski patrzą najmłodsi gdańszczanie? Warto wyrazić to za pomocą pracy plastycznej - przygotowano atrakcyjne nagrody.
11.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mat. Urząd Miejski w Gdańsku

Konkurs plastyczny po raz trzeci

Przed nami trzecia edycja konkursu plastycznego pod hasłem „BO dzieci zmieniają Gdańsk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Wystarczy, że narysują, namalują, naszkicują lub wykleją, a więc dowolną techniką plastyczną - efekty gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. 

- Mogą to być miejsca, które powstały dzięki projektom Budżetu Obywatelskiego, np. park, łąka kwietna, plac zabaw, boisko. Prace te mogą też przedstawiać wymarzony dziecięcy projekt, którego dotąd nikt nie zaproponował. Liczy się kreatywność i dobra zabawa - zachęca Marta Dzierżawska, specjalistka w Biurze ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. - Zeszłoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym powodzeniem, dlatego gorąco namawiam dzieci do licznego udziału także w tegorocznej zabawie, i aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię i niestandardowo podchodzą do otaczającej je rzeczywistości. Wizje miasta ich oczami, oraz marzenia, są dla nas cenną wskazówką dla dalszego rozwoju Gdańska - dodaje.

Prace dzieci oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: 5 - 10 lat

II kategoria: 11 - 14 lat

Rządy dzieci w Radzie Miasta Gdańska. Chcą więcej terenów zielonych w mieście

Do wygrania atrakcyjne nagrody

Prace, które zwyciężą w każdej kategorii wiekowej, zostaną wyeksponowane w przestrzeni miejskiej na plakatach i citylightach, i promować będą Budżet Obywatelski.

Dla laureatów przygotowano również:

  • profesjonalny kurs rysunku/malarstwa dla dzieci
  • artystyczne zestawy do rysowania
  • bilety do Teatru Miniatura
  • gry planszowe
  • bluzy gdańskie
  • gadżety promocyjne

Jak wziąć udział w konkursie?

Zdjęcie lub skan pracy plastycznej należy dostarczyć na adres mailowy: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl lub osobiście do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 3 piętro, pokój nr 337.

Prace muszą być zatytułowane: Konkurs plastyczny „BO dzieci zmieniają Gdańsk” oraz dostarczone razem z formularzem zgłoszenia, który jest załącznikiem do regulaminu konkursu.

Komisja Konkursowa wybierze prace o największej wartości artystycznej i emocjonalnej. Będą one oceniane pod kątem zgodności z tematem, estetyki wykonania, wkładu własnego w pracę oraz innowacyjności i oryginalności.

Podpisano umowę na budowę szkoły przy ul. Morenowe Wzgórze

Termin oddania prac: 7 lipca 2024 r.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi do 12 lipca br. W każdej kategorii wiekowej wybrane zostaną trzy zwycięskie prace. Przyznane zostaną także wyróżnienia.

Ze zwycięzcami konkursu skontaktują się osobiście pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami.

SPRAWDŹ REGULAMIN KONKURSU 

Pomysłów na BO mieszkańcom nie brakuje

W ostatnich latach w naszym mieście, dzięki BO, powstało sporo nowych placów zabaw, siłowni plenerowych i boisk sportowych. Wyremontowano niektóre chodniki. Coraz częściej zgłaszane są pomysły będące ukłonem w stronę ekologii, a więc nowe nasadzenia drzew czy rewaloryzacje miejskich skwerów i niedużych placów. Są też propozycje organizacji plenerowych imprez sportowych, otwartych treningów, ale też lokalnych wydarzeń kulturalnych czy specjalistycznych warsztatów. 

W ramach trwających już przygotowań do BO 2025, mieszkańcy zgłosili aż 612 projektów, w tym:

  • 412 dzielnicowych projektów tradycyjnego BO
  • 142 dzielnicowych projektów Zielonego BO
  • 41 ogólnomiejskich projektów tradycyjnego BO
  • 17 ogólnomiejskich projektów Zielonego BO

Suma środków przeznaczonych na realizację projektów to 21 526 022 złotych. Głosowanie na te najlepsze, najciekawsze, najbardziej potrzebne lokalnej społeczności, odbędzie się w dniach 9 - 23 września 2024 r.

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże